Мінсоцполітики: пенсії підвищуватимуться у декілька етапів, але є "але"

На 2021 рік передбачено декілька етапів підвищення пенсійних виплат, заявив Музиченко

Мінсоцполітики: пенсії підвищуватимуться у декілька етапів, але є "але"

Заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів про етапи підвищення пенсій для українців у 2021 році та про можливі проблеми.

«У нас на 2021 рік передбачено декілька етапів підвищення пенсійних виплат, які пов’язані з різними факторами. По-перше, з 1 березня планується провести індексацію пенсій, так зване осучаснення, відповідно до зростання 50% зарплати, 50% інфляції – орієнтовно це буде близько 11%. Далі у нас передбачено зростання мінімальної зарплати двічі у 2021 році – це також впливає на розмір пенсій, оскільки за певних обставин розмір пенсій має бути не менше 40% від мінімальної зарплати. Третє, заплановано певне зростання соціальних стандартів у вигляді прожиткового мінімуму – теж буде підніматися двічі у 2021 році», - зазначив Музиченко.

Читайте також: Після реформи українці отримають мізерну пенсію — експерт підрахував суму

При цьому він не виключає можливі проблеми з підвищенням пенсій.

«Якщо говорити про потенційну можливість монетарного підвищення пенсій, ми повинні констатувати, що в Україні діє солідарна пенсійна система, і можливості ПФУ або уряду збільшувати пенсії нерозривно пов’язані з можливостями економіки. Що це означає? На сьогодні кожна працююча особа сплачує ЄСВ – 22% від зарплати. Виходячи з того, який ми маємо фонд оплати праці і які умови сплати ЄСВ, а ми пам’ятаємо, що на період карантину у нас впроваджено елементи захисту окремих категорій працюючих застрахованих осіб, – це все впливає на суми, які будуть сплачені до ПФУ», - заявив чиновник.

Популярні відео

Читайте також: В українців забиратимуть гроші – економіст про пенсійну реформу

Зазначимо, раніше у Верховній Раді зареєстрували законопроєкти №2683, №4408 і №4408-1 про введення обов'язкових накопичувальних пенсій і професійної накопичувальної системи.

Нагадаємо, раніше ексміністр соціальної політики Андрій Рева в ефірі каналу "Україна 24" пояснив, чому для пенсії важливий страховий стаж і як він нараховується.

Джерело Україна 24 Теги