Найвищі у світі ціни за комуналку: жителі Західної Європи розповіли про тарифи

Французи, німці та британці отримують величезні платіжки, хоча намагаються економити

Найвищі у світі ціни за комуналку: жителі Західної Європи розповіли про тарифи

Країни Західної Європи відрізняються рекордними цінами на комунальні послуги – в деяких рахунки уп'ятеро більші, ніж в Україні. Хоча зарплати там суттєво вищі, європейці економніше споживають газ, воду та світло.

Кореспондент телеканалу "Україна" поспілкувався з мешканцями Франції, Великої Британії та Німеччини, щоб дізнатися, які платіжки вони отримують.

Зокрема, українка Анна, яка вже понад рік живе на французькому острові Корсика, сплачує 300 євро на місяць. На острові чи не найвищі ціни на комуналку в усій Франції.

"Спочатку, коли я не знала про ці тарифи, я запитувала у багатьох французів і корсиканців, який тариф? Вони казали – великий, але точну цифру мені не могли сказати. І потім, коли я отримала першу квитанцію, я була шокована", - розповіла вона.

Українка, сплачуючи 300 євро, намагається не користуватися радіаторами. Крім того, газу на острові Корсика немає взагалі.

Читайте також: "Україні загрожує газова голка Росії": нардепка забила на сполох через ціни на газ

Популярні відео

Своєю чергою мешканець Лондона Кирило розповів, що британці також намагаються заощаджувати. Для цього британський уряд створив низку інструкцій для громадян, як менше витрачати.

"Рекомендується утеплювати будинки всіляко, вставляти подвійні вікна. Коли холодніше стає і люди вмикають опалення, то його не завжди тримають. У наших країнах прийнято - увімкнули на весь будинок, на весь під'їзд опалення, і воно працює цілодобово... Люди вмикають його двічі, наприклад, на добу - вперше під ранок на годину, вдруге перед сном. А решта часу, коли вони не вдома, а на роботі, вони його вимикають. Тому що немає сенсу витрачати опалення", - зазначив він.

Кирило за комірне сплачує до 200 фунтів щомісяця – це понад 7,5 тисяч гривень.

А найбільші у світі суми в платіжках отримують у Німеччині. Житель невеликого міста Оснабрюк Маркус повідомив, що платить 280 євро щомісяця, хоча живе не в найдорожчому регіоні.

"Я думаю, кожен німець погодиться, що в нас занадто високі тарифи. У нас дорожчає нерухомість, а за нею і комірне. Скільки себе пам'ятаю, ціни зростають", - заявив він.

Читайте також: Є величезні претензії – ексміністр про плани Кабміну щодо цін на газ

Експерт з енергетичних питань Володимир Омельченко розповів, що європейці, які не можуть заплатити за послуги, отримують субсидії.

"Ціни в усіх країнах ринкові, формуються на біржах, формуються за довгостроковими контрактами, на аукціонах. Тобто ринковими механізмами. Немає такого, щоб ціни були штучно занижені для когось, як ми це звикли робити. Якщо є низька ціна, є причини для зловживання і немає стимулів для економії енергоносіїв", - сказав Омельченко.

Експерт переконаний, що Україні теж давно варто переходити на європейську модель. Щоб ціни не надто підскочили, підприємства мають інвестувати в нові технології, а люди – навчитися заощаджувати.

Раніше телеканал "Україна 24" розповів, які ціни на комуналку в країнах Східної Європи.

Джерело Україна 24 Теги