Введуть ручне регулювання - експерт про зниження ціни на газ

Експерт енергетичних програм Центру Разумкова розповів, як формуються тарифи на газ, і якими методами можна їх знизити

Введуть ручне регулювання - експерт про зниження ціни на газ

Кабінет міністрів за дорученням президента Володимира Зеленського шукає способи знизити ціну на газ для населення. Провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Максим Белявський в ефірі каналу "Україна 24" розповів про методи, якими можна скористатися.

"Потрібно розділяти питання вартості газу для населення, вірніше, платіжок, на дві платіжки. Перша - за сам ресурс, постачання блакитного палива, друга - за доставку, за транспортну роботу. Почну відразу з другої платіжки, навколо якої з'явилося багато питань і маніпуляцій - це, власне, тарифи на доставку газу. Тарифи на доставку газу на 40% залежать від вартості газу, який використовується для виробничо-технологічних потреб", - сказав експерт.

Читайте також: "Україні загрожує газова голка Росії": нардепка забила на сполох через ціни на газ

Популярні відео

Белявський зазначив, що, попри те, що в Україні не існує ринку газу, є ринковий метод зниження ціни та ручне регулювання.

"Можливо зменшити й тариф на доставку газу, і саму вартість газу, який реалізується через постачальника, за рахунок двох методів. Перший метод - це ринковий, другий - ручне регулювання. Що стосується ринкового методу - на сьогодні за класичним визначенням економічної теорії ринку газу не існує. Чому? Тому що 70% самого ресурсу блакитного палива контролюється однією компанією. Тому єдиним ринковим методом є виконання наступного алгоритму: перше - виведення газу, який видобувається компанією "Укргазвидобування", на біржу, друге - всі постачальники газу без винятку повинні мати доступ до бази абонентів", - сказав Белявський.

Читайте також: Є величезні претензії – ексміністр про плани Кабміну щодо цін на газ

На думку експерта, буде введено ручне регулювання.

"На мій погляд, рішення буде прийнято тимчасово, до 1 травня. Фактично буде введено ручне регулювання, відновлено накладення спецобов'язків, тобто фіксована ціна, яка буде визначатися імпортним паритетом", - сказав Белявський.

Нагадаємо, раніше директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко в ефірі каналу "Україна 24" заявив, що вважає методи зниження ціни на газ, запропоновані Кабінетом міністрів, неправильними, що в кінцевому підсумку все одно позначиться на споживачах.

Джерело Україна 24 Теги