Якщо митниця працюватиме нормально, кредити МВФ не потрібні - Гордон про корупцію

Журналіст зазначив, що в України є гроші - треба лише покінчити з корупцією на мільярди доларів

Якщо митниця працюватиме нормально, кредити МВФ не потрібні - Гордон про корупцію

Відомий журналіст Дмитро Гордон в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що Україна повинна перемогти корупційні схеми на митниці, і в разі успіху їй більше не знадобиться фінансова допомога МВФ.

"Я постійно говорив про Анатолія Макаренка, двічі керівника митниці, який сказав мені, що якщо українська митниця чесно працюватиме, згідно із законом, нам не потрібні кредити МВФ. Я говорив це з ефіру в ефір і думав: ну хоч хтось із керівників країни покличе Макаренка і запитає, що він мав на увазі й що таке говорить Гордон", - розповів він.

Читайте також: Українській владі потрібно "дути на воду" — економістка про транш від МВФ

За словами журналіста, він "18 разів це сказав", після чого до нього звернувся голова Верховної Ради Дмитро Разумков і запропонував втрьох з Макаренком провести зустріч.

"Я не повірив своїм вухам. Дзвоню Макаренку, він з коронавірусом лежить, запропонував зустрітися після Нового року. Телефонує після Нового року: готові? І ми в понеділок, вчора, о 10-й ранку приїжджаємо до Разумкова, сідаємо втрьох у кабінеті, і Анатолій Макаренко на папері ручкою малює всі корупційні схеми, завдяки яким мільярди доларів на українській митниці крадуться. Мільярди! Всі записи, схеми в Разумкова. Це дозволяє мені сказати, що я язиком не ляпав, казав правду, Макаренко казав правду", - підкреслив Гордон.

Популярні відео

Як зазначив журналіст, в Україні "триває системна корупція".

"Я хочу сказати Міжнародному валютному фонду: припиняйте давати гроші Україні! У нас є гроші", - заявив він.

Гордон також спрогнозував, що в результаті скандалу "почнуться гучні розгляди з боку президента, СБУ, правоохоронних органів, буде цікаво".

Як відомо, співпраця України з МВФ була підірвана через рішення Конституційного суду, який скасував антикорупційну реформу.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що наступний транш МВФ Україна може отримати в лютому або березні 2021 року.

Джерело Україна 24 Теги