Є величезні претензії – ексміністр про плани Кабміну щодо цін на газ

Ціноутворення в газовій галузі викликає питання, зазначив Олексій Кучеренко

Є величезні претензії – ексміністр про плани Кабміну щодо цін на газ

План в.о. міністра енергетики України Юрія Вітренка щодо стримування цін на газ в Україні викликає багато питань.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" ексміністр з питань ЖКГ, народний депутат від "Батьківщини" Олексій Кучеренко. За його словами, у нього "є величезні претензії".

"В чому суть пропозиції Вітренка? Він зараз каже - друзі, ми такі ідіоти, ми постачали останні 5 років український газ за німецькою ціною плюс транзит. А зараз давайте ми перехитримо когось і будемо постачати за ціною німецький хаб мінус транзит", - зазначив він.

Читайте також: Подорожчання газу в Україні - в "Слузі народу" зробили важливу заяву

Популярні відео

Ексміністр наголосив, що в нього є питання:

"Перше - якого дідька ми прив'язуємо ціну на український газ до якоїсь імпортної ціни? Чого раптом, якщо ми видобуваємо свій український газ в обсягах, яких абсолютно достатньо для населення і теплокомуненерго, його прив'язувати до тієї ціни? Питання номер два - пан Вітренко, пан Коболєв і пан прем'єр, влітку ви пишалися і галасували, що закачали рекордні обсяги газу за ціною 3,6 грн. Чому ви нам зараз перепродаєте цей газ у наших сховищах за подвійною і потрійною ціною? І останнє - якщо Вітренко пропонує формулу "німецька біржа мінус транзит", а весь цей час продавав за формулою "біржа плюс", хто нам компенсує збитки за ці роки? Чи можу я тоді до держави Україна, до НАК "Нафтогаз" висувати претензії, що мене і мільйони українців грабували весь цей час?"

Читайте також: Газ в Україні дорожчає: економіст дав пораду українцям

Як відомо, в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко запропонував з 1 лютого обмежити ціну на газ для "вразливих" споживачів рівнем "хаб мінус" з додаванням певної граничної націнки постачальників і фіксувати таку ціну на рік.

Раніше ексміністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко в ефірі телеканалу "Україна 24" спрогнозував масові протести в лютому-березні через подорожчання комуналки.

Джерело Україна 24 Теги