Рівень бідності в Україні зріс: економіст назвав причини

Віктор Скаршевський розповів, чи поліпшить ситуацію в Україні підвищення мінімальної зарплати

Рівень бідності в Україні зріс: економіст назвав причини

Рівень бідності в Україні зріс до рівня 2015 року — про це говорять розрахунки Української академії наук. Ці дані прокоментував в ефірі каналу "Україна 24" економіст Віктор Скаршевський.

"Прогнози щодо збільшення бідності були ще до введення карантину. Вони були різні — від 37% до 43% від загальної кількості людей. Рівень бідності в Україні, про який йдеться, — 19 млн осіб, 43%, — це ті люди, які витрачають менше фактичного прожиткового мінімуму, а він на сьогодні становить близько 4,5 тисяч гривень. Тобто ми можемо зрозуміти, наскільки бідно живе Україна.

А чому зростає бідність? Ціни ростуть швидше, ніж доходи українських громадян. Зростає безробіття, а якщо людина втрачає джерела прибутку, вона відразу стає бідною", — сказав він.

Читайте також: В Україні подорожчає популярний продукт: озвучено прогноз, коли і на скільки

Популярні відео

Експерт розповів, як впливає на ситуацію підвищення мінімальної зарплати з 1 січня.

"Як мінімум статистично вплине на середню заробітну плату підвищення мінімальної зарплати — з 1 січня на 20% до 6 тисяч, і потім до 6,5 тисячі з грудня цього року. Але підвищення мінімальної зарплати — це адміністративне рішення, воно ніяк не пов'язане зі збільшенням ефективності та продуктивності української економіки. До того ж, збільшення мінімальної зарплати посилює податковий тиск на малий бізнес. Це єдиний податок 20% від мінімальної зарплати, ЄСВ 22%. Це також підвищує податок на нерухомість і штрафи, зокрема, за порушення трудового законодавства.

З точки зору рівня життя людей я б більше дивився на прожитковий мінімум, який закладається до бюджету, тому що до нього прив'язані всі соціальні стандарти — виплати малозабезпеченим сім'ям, виплати по безробіттю, самотнім матерям, і так далі. Тому, збільшення мінімальної зарплати насамперед допоможе людям, які її й отримували", — сказав він.

Раніше банкір Ігор Львов розповів, у чому найвигідніше зберігати заощадження.

Джерело Україна 24 Теги