Долар по 50: в "Слузі народу" розповіли, чи чекати такого сценарію

Політик висловився за необхідність продовження співпраці з МВФ

Долар по 50: в "Слузі народу" розповіли, чи чекати такого сценарію

Ухвалення законів про банки і про землю може вберегти Україну від великої інфляції і зростання курсу долара до 50 грн/$.

Таку думку озвучив в ефірі "Україна 24" глава парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

Розповідаючи, чому позиції "Слуги народу", "Європейської солідарності" і "Голосу" збігаються в питанні законів про землю і про банки, Арахамія зазначив:

"Збіг. Швидше, це результат того, що у цих трьох фракцій є проєвропейський погляд на речі. Всі розуміють, що європейський погляд на речі – це платити за своїми боргами. Але багато в Раді розповідають, як можна жити в ізольованому просторі, що у нас "родюча земля", своя сильна економіка і т.п... Зрозуміло, що, коли коронавірус, своїх резервів немає і потрібно брати гроші в борг. Щоб ви розуміли, до МВФ терміново звернулися близько 80 країн з проханням про допомогу".

"Є, звичайно радикальні цікаві ідеї від опозиції в Раді – давайте, мовляв, увімкнемо друкарський верстат: так, мовляв, буде інфляція, але не гіперінфляція, 30-40%, долар буде 50 гривень, але якось проживемо. Але, ви знаєте, я навіть думати про такий сценарій не хочу", - підкреслив він.

Глава парламентської фракції "Слуга народу" також зазначив, що розгляд закону про банки за звичайною процедурою може паралізувати роботу Ради на рік.

"Якщо взяти все як є зараз, то згідно з регламентом ми будемо від півроку до року розглядати правки, якщо будемо працювати 3-4 рази на тиждень. Це фактично паралізує. Я коли все починалось з ринком землі, коли було 4 тисячі правок, я вважав, що це параліч на дуже довго. Але виявилось, що це не кінець. 16 тисяч правок - це теж не кінець. Можливо буде ще якийсь законопроект, який один депутат захоче заблокувати. Можно і 100 тисяч теоретино подати правок, і 300 тисяч", – заявив він.

Нагадаємо, прийняття закону про банківську діяльність вимагає МВФ як умову для надання кредиту. Законопроєкт прийняли в першому читанні під час позачергового засідання Верховної Ради 30 березня, але потім депутати подали до нього понад 16 тисяч поправок.

Теги