В Україні з'явиться "електронна гривня": подробиці про нову цифрову валюту

Нардепи розробляють законодавчу базу для національної цифрової валюти

В Україні з'явиться "електронна гривня": подробиці про нову цифрову валюту

В Україні незабаром можуть ухвалити законопроєкт про ринок віртуальних активів, спрямований на розвиток національної цифрової валюти.

Подробиці про "електронну гривню" розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.

Урядовець пояснив різницю між електронною гривнею і іншими криптовалютами:

"Якщо головне - хто є емітент. Якщо, наприклад, взяти біткоїни, це щось створене людиною, яке навіть ніхто не бачив. Ніхто не несе відповідальності, ніхто не знає, як це контролювати, і це є певний феномен. А якщо ми говоримо про національну цифрову валюту, це відомо, цим проєктом займається Національний банк України, ми сприяємо, тому що це діджиталізація і цифровізація. Але ми маємо повний контроль. Навіть люди, українці, також мають певний контроль над тим, що стосується національної цифрової валюти".

Читайте також: Біткоїн б'є рекорди – експерт пояснив, що відбувається з курсом

Борняков розповів, як НБУ контролюватиме цифрову національну валюту:

"Наприклад, ніхто не може зупинити транзакцію по біткоїну, а з національною цифровою валютою буде можливість зробити це".

Популярні відео

Заступник міністра зауважив, що сьогодні електронна гривня поки знаходиться поза правовим полем:

"Немає законодавчої бази для того, щоб взагалі говорити, що це у нас у правовому полі. Міністерство цифрової трансформації спільно з парламентською групою Blockchain for Ukraine та іншими депутатами розробили законопроєкт про віртуальні активи. Він пройшов перше читання у Верховній Раді, депутати підтримали. Є більше 400 правок до нього і ми готуємося до другого читання. Цей законопроєкт є базою, він створить правове поле для бізнесу, для громадян. Наприклад, коли він буде проголосований у другому читанні, громадяни зможуть навіть у банку зберігати криптоактиви, наприклад біткоїн може бути в тебе на депозиті".

Проте Борняков уточнив, що розраховуватись у магазинах електронною гривнею та іншими криптовалютами не можна буде:

"Згідно Конституції України єдиним платіжним засобом є гривня. Це була дуже наполеглива позиція НБУ, і ми з нею згодні. Це як долар - ти можеш мати долар, можеш мати євро, але не можеш прийти до крамниці і розрахуватися доларом чи євро. Але можеш мати депозитарний рахунок у банку. Хочеш робити якісь операції - міняєш на гривні. З біткоїном і іншими криптовалютами буде саме так".

Раніше економіст Андрій Новак в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що буде з курсом долара в Україні у 2021 році.

Джерело Україна 24 Теги