Україна ще довго не буде готова – економіст назвав проблеми пенсійної реформи

Борис Кушнірук пояснив, хто зароблятиме на пенсійній реформі

Україна ще довго не буде готова – економіст назвав проблеми пенсійної реформи

Наявна пенсійна система в Україні є нежиттєздатною, але запропоноване урядом запровадження другого рівня пенсійних накопичень викликає дуже багато запитань.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" економічний експерт Борис Кушнірук, оцінюючи можливість пенсійної реформи в Україні.

"В українських реаліях впровадження накопичувального елемента – це фактично заробляння коштів для інвестбанків. У нас є певна категорія людей, доволі піар-активних, які займаються інвест-бізнесом, які дуже зацікавлені в тому, щоб запровадити накопичувальну систему, тому що саме вони потім зароблятимуть кошти на тому, що начебто кудись їх будуть вкладати. За фактом вони будуть заробляти саме за обслуговування цих систем, незалежно від того, чи за фактом буде накопичення, чи ні", - зазначив економіст.

Читайте також: Підвищення пенсій: стало відомо, як "розбагатіють" українці у 2021 році

Популярні відео

За його словами, головною проблемою є те, що в Україні нема куди вкладати ці кошти.

"Система ще довго буде неготова. Інвест-банкіри кажуть: давайте будемо вкладати за кордон. Але тоді гроші, які формуються в українській економіці, виводяться за межі країни. І в чому сенс?" – наголосив він.

Читайте також: "Що можна купити на 57 грн": експерти про підвищення пенсій в Україні

При цьому Кушнірук наголосив, що існує реальна фундаментальна проблема – "в наявному вигляді солідарна пенсійна система безнадійна, вона вже не може виконувати функції, як раніше, через старіння населення, зміни демографічної ситуації тощо".

"Впровадження накопичувальної системи означатиме зростання тиску щодо оплати праці – це подальша тінізація, особливо для малого та середнього бізнесу. Навпаки, потрібно зменшувати солідарну систему, робити її мінімальною, з мінімальними внесками, мінімальними виплатами. Держава не повинна брати на себе жодних інших зобов’язань. Загнати всіх у щастя не вдасться, особливо коли цим займаються наші чиновники й політики", - сказав економіст.

Раніше міністерка соціальної політики Марина Лазебна в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла про плюси пенсійної реформи в Україні.

Джерело Україна 24 Теги