В Україні зросли зарплати, пенсії і тарифи: економіст пояснив, чи допоможе це українцям

Андрій Новак порівняв темпи зростання соціальних виплат і тарифів ЖКГ

В Україні зросли зарплати, пенсії і тарифи: економіст пояснив, чи допоможе це українцям

В Україні з січня 2021 року підвищуються зарплати та пенсії, і водночас підіймаються тарифи. Ситуацію прокоментував в ефірі каналу "Україна 24" економіст Андрій Новак.

"Щоб оцінити ситуацію реально, потрібно оперувати не просто номінальними сумами, а потрібно порівнювати динаміку зростання цін і тарифів та динаміку зростання соціальних платежів. Зростання цін на газ становить майже 20%, на електроенергію — 55%. Водночас пенсії збільшуються на 5%, інші соціальні платежі максимум на 15%. Тобто темпи зростання цін набагато вищі, ніж зростання соціальних платежів. Це означає, що українці зможуть купити на ці номінально збільшені суми менше товарів і послуг", — сказав він.

Читайте також: Ціни на газ: економіст пояснив, чому українці платять більше

Популярні відео

За словами експерта, карантин допоможе українцям трохи заощадити.

"У цій ситуації такі обмеження, як локдаун, трохи допомагають. Коли люди обмежені в пересуваннях і так далі, споживання зменшується. Таким чином людина заощаджує. Так що виходить, що карантин допомагає багатьом українцям виживати в сьогоднішніх умовах. Ситуація, я б сказав, не така вже катастрофічна", — сказав він.

Читайте також: Ціни на електроенергію в Україні можуть зрости вдвічі - економіст назвав умову

Також Новак пояснив, чому в бюджеті виділено на субсидії на 2,7 млрд грн менше, ніж торік.

"Зменшилася кількість домогосподарств, які мають право на отримання субсидій, через зростання мінімальної зарплати. Єдиний соціальний платіж, який у нас зріс відносно адекватно зростанню цін, — це мінімальна зарплата, з 5 тисяч грн до 6 тисяч. Саме через зростання мінімальної зарплати багато людей не матимуть права на отримання субсидії. Але ми ще не знаємо, скільки нових домогосподарств подадуть на отримання субсидії", — сказав він.

Раніше лідер Радикальної партії Олег Ляшко обурився підвищенням тарифів на газ у 2021 році.

Джерело Україна 24 Теги