Якщо не вистачає стажу для пенсії: ексміністр дав пораду

Андрій Рева розповів про значення страхового стажу для нарахування пенсій

Якщо не вистачає стажу для пенсії: ексміністр дав пораду

Ексміністр соціальної політики Андрій Рева в ефірі каналу "Україна 24" пояснив, чому для пенсії важливий страховий стаж і як він нараховується.

"Пенсійне забезпечення має залежати не тільки від вашого віку, але і від того, наскільки тривалий час людина платила страховий внесок. Якщо у вас є повний страховий стаж - 35 років (або 30 для жінок), ви йдете на пенсію в 60 років, оскільки ви серйозно працювали й втратили здоров'я, сили. Якщо ж у вас немає повного страхового стажу, напевно, справедливо буде, щоб вам платили пенсію трохи пізніше.

Для того щоб не створювати цей ризик, було прийнято рішення, що такий перехід до наявності повного страхового стажу для призначення пенсії в 60 років буде здійснений впродовж 10 років. І тому щороку вимога страхового стажу, починаючи з 25 років у 2018 році, збільшується на 1 рік для того, щоб повністю закінчити цей процес у 2028 році", — розповів він.

Читайте також: Чи буде дефолт і чи вліземо в борги: економіст розповів про складнощі 2021 року

Популярні відео

Рева дав поради тим, кому не вистачає страхового стажу для пенсії.

"Що робити тим людям, у яких такого стажу немає? Є кілька шляхів — докупити стаж, допрацювати й так далі. Я пропоную всім і вважаю найкращим варіантом, тому що процес уже запущений, працювати легально. Якщо ви працюєте сьогодні й отримуєте гроші в конверті, не чекайте, коли настане час, і ви думатимете, як докупити стаж, щороку його вартість зростатиме", — сказав він.

Раніше економіст Андрій Новак розповів, як в Україні можна підвищити пенсії.

Джерело Україна 24 Теги