Чи буде дефолт і чи вліземо в борги: економіст розповів про складнощі 2021 року

Економіст назвав основні завдання для уряду у новому році

Чи буде дефолт і чи вліземо в борги: економіст розповів про складнощі 2021 року

Що буде з українською економікою у 2021 році, розповів економіст Віктор Скаршевський в ефірі каналу "Україна 24".

"Буде невелике відновлення економіки після різкого падіння. У 2020 році я оцінюю падіння ВВП на 5%, відсотки на три-чотири він може відновитися, але це буде все одно нижче рівня 2019 року, тобто продовжиться не надто високий рівень розвитку. На жаль, також продовжиться деіндустріалізація української економіки. Наприклад, машинобудування минулого року скоротилося на 20%, при тому, що падіння було ще у 2019 році.

Також триватиме трудова міграція, тому що не створюється нових робочих місць, і коли будуть зняті карантинні обмеження, міграція збільшиться. До речі, попри карантин 2020 року, за даними Нацбанку, надходження валюти від українських гастарбайтерів залишилися практично на рівні 2019 року. Це говорить про те, що всі, хто повертався під час карантину, повернулися (за кордон — ред.)", — сказав він.

Читайте також: Долар і гривня: економіст сказав, що буде з курсом валют 2021 року

Популярні відео

Також експерт розповів, що повинен зробити Кабмін насамперед у новому році.

"Уряд має вирішити питання, що не вирішив 2020 року — це передусім зниження боргового навантаження на український бюджет. При такому навантаженні не може бути мови про розвиток. Дефолту не буде, хоч іноді лякають ним, але не буде і розвитку.

У 2021 році заплановані максимальні запозичення за всю історію незалежності - 701 млрд грн, також величезні виплати за держборгом, включаючи відсотки це близько 600 млрд грн. Ідеальний час для проведення реструктуризації були березень і квітень 2020 року, але ще не все втрачено, можна порушити це питання для того, щоб відкласти виплати держборгів і ресурс, що вивільнився, пустити на розвиток економіки, часткове збільшення соцвиплат. Це ключове оперативне завдання уряду", — сказав він.

Раніше економіст Андрій Новак розповів, як можна підвищити пенсії в Україні.

Джерело Україна 24 Теги