На українців чекають нові тарифи на світло: з'явились подробиці

Експерти пояснили рішення уряду

На українців чекають нові тарифи на світло: з'явились подробиці

З нового року в Україні скасовано пільгову ціну на світло 90 копійок за перші 100 кіловатів, споживачі наразі сплачуватимуть 1,68 грн за кіловат, скільки б не накрутив лічильник. Таким було перше рішення нового очільника Міненерго Юрія Вітренка.

Як повідомляє в своєму сюжеті телеканал "Україна 24", виручені гроші далі підуть енергетикам, левова частка – на дроти та підстанції. Експерти зазначають, що виробники світла, атомні та гідростанції, отримують мізер – по копійці за кіловат.

"В "Енергоатому" купують 50% виробленої електроенергії за ціною 1 копійка за кіловат. "Енергоатом" отримує мало грошей, він не може заплатити зарплати, вчасно провести ремонти", - зауважив співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.

Читайте також: Енергосистема України дешевша, ніж грузинська - Саакашвілі здивував заявою

Популярні відео

Експерти кажуть, що атомні та гідростанції на виробництво витрачають більше грошей, ніж отримують. Так не працює жодне підприємство в світі.

В Кабміні вирішили, що прибуток має приносити будь-який бізнес, тому в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко запропонував скасувати пільгові кіловати для населення і анонсував "встановлення на період з 1 січня по 31 березня 2021 року фіксованої ціни за 1 кВт-годину для побутових споживачів на рівні 1,68 з ПДВ".

Водночас, експерти запропонували запровадити субсидії на електроенергію, щоб пільгові кіловати не отримували, незалежно від рівня доходів, і пенсіонери, і бізнесмени.

"Вартість електроенергії має бути такою ж, як вартість газу – повноцінною!.. Люди, які не можуть собі дозволити, які перебувають у стані бідності, повинні отримати цільову субсидію, за яку вони собі цей ресурс можуть купити", - запропонував виконавчий директор асоціації "Енергоефективні міста України" Святослав Павлюк.

Раніше позафракційний народний депутат Муса Магомедов в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що підвищення цін на електроенергію буде проходити в кілька етапів.

Джерело Україна 24 Теги