Іпотека під 7%: в новій ініціативі Кабміну знайшли "підводні камені"

Експерт порівняв ставки за кредитами в Україні та в інших країнах

Іпотека під 7%: в новій ініціативі Кабміну знайшли "підводні камені"

Нова ініціатива Кабміну щодо впровадження механізму доступної іпотеки під 7% річних не викличе бум іпотечного кредитування, оскільки українці втратили довіру до держави.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів керівник Асоціації професійних управителів нерухомістю Анатолій Топал.

"Після того, що банки зробили з позичальниками 2008 року, бум (іпотечного кредитування - ред.) може бути не дуже великий. Друге питання - що немає довіри до держави. Ті люди, які брали програму з компенсації банківської ставки за рахунок держави, досі кусають лікті, немає фінансування", - зазначив Топал.

Читайте також: Доступного житла для українців не буде без реформи пенсій - економіст пояснив зв'язок

Популярні відео

Як підкреслив експерт, "іпотечне кредитування під 1,5-2% існує у всьому світі, навіть з негативними відсотками".

"На тлі європейських відсотків навіть наші 7-8-9-10% - не надто доступна іпотека. По-друге, подивимося наперед: скільки часу витримає банківська система? Рік, два, три? 10+ відсотків у порівнянні з минулими періодами, коли доходило до 28%, - це, звичайно, прорив, але іпотеку треба обслуговувати... Залишається багато питань", - сказав він.

Читайте також: Доступні кредити: у Зеленського пояснили складнощі з допомогою бізнесу

Нагадаємо, міністр фінансів Сергій Марченко підписав статут Української фінансової житлової компанії (УФЖК), створеної для розробки і впровадження механізму доступної іпотеки. УФЖК пропонуватиме фінансові інструменти, що дають можливість брати іпотечні кредити за посередництва держави під 7% річних на 20 років.

Раніше інвестиційний банкір Сергій Фурса в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чому українцям найближчим часом "не світить" доступна іпотека.

Джерело Україна 24 Теги