Україна вводить реформу невчасно — підприємець про Майдан ФОПів

Руслан Соболь розповів, як схожі реформи для бізнесу проводили в інших країнах

Україна вводить реформу невчасно — підприємець про Майдан ФОПів

Член Української ради підприємців Руслан Соболь пояснив в ефірі каналу "Україна 24", чому підприємці вийшли на акцію протесту на Майдані.

"Те, що сьогодні відбувається на Майдані, не можна назвати природною діяльністю підприємця. Його робота — створювати робочі місця, продукти та послуги. Вони виходять, щось вимагають, зрозуміло, що вони вимагають, що реальному сектору важко. Зараз, на жаль, будь-які настрої узурпуються в політичній площині, так що на це теж потрібно звертати увагу. Більшою мірою людина не тільки підприємець, вона боїться невідомості, інструментів, які їй незрозумілі. Це нормальна людська реакція", — сказав він.

Читайте також: У державі буде колапс: один з організаторів Майдану ФОПів пояснив мету протесту

Популярні відео

Соболь розповів, як з подібними проблемами впоралися в інших країнах.

"Те, що сьогодні відбувається, це недоробка виконавчої влади в частині донесення тим суб'єктам, яким доведеться використовувати цей інструмент для розрахунку, інформації про те, як це працює, чому це вигідно, допомогти, як це зробили, наприклад, Польща, Словаччина. Польща забезпечила всіх суб'єктів касовими апаратами, ввела 1 рік пробного періоду, де не накладала штрафи за помилки у використанні, підказувала, як використовувати термінал, провела велику роботу.

Ми ж вводимо цю реформу не в найлегший час для економіки: споживча спроможність падає, середній чек теж різко падає, плюс люди не розуміють - для чого і як, бояться штрафів і витрат", — сказав він.

Раніше експрем'єр-міністр Володимир Гройсман закликав владу знайти спільну мову з ФОПами.

Джерело Україна 24 Теги