Пенсійна реформа в Україні: міністерка назвала головні плюси

Сьогодні українці на пенсії стають бідними, зазначила глава Мінсоцполітики

Пенсійна реформа в Україні: міністерка назвала головні плюси

Міністерка соціальної політики Марина Лазебна в ефірі телеканалу "Україна 24" заявила про необхідність пенсійної реформи в Україні і введення другого рівня пенсійної системи.

"Паралельно солідарній системі повинна бути обов'язкова накопичувальна система, добровільна. Є у нас 66 недержавних фондів, хто хоче, може туди вкладати гроші, і люди це роблять. Що таке другий рівень? Це коли кожна працююча людина і її роботодавець кладуть на особистий рахунок людини якісь внески. Це стимулює людей більше показувати свої заробітні плати, це детінізація: чим більше на моєму рахунку буде грошей, тим більше там буде прибутковість, накопичуються гроші, які перетворюються на ресурс, який йде в фінансові інструменти і, відповідно, йде прибутковість", - пояснила вона.

Читайте також: В "Слузі народу" пояснили, чому в українців маленькі пенсії

За словами Лазебної, "є підрахунки, що за 20-25 років з початку своєї роботи можна накопичити собі на пенсію".

"Тоді коефіцієнт заміщення (відношення середньої пенсії до середньої зарплати - ред.) може бути 60%. Тобто 60% - це ваша пенсія, частина солідарної, частина накопичувальна. Сьогодні у нас 29%, і буде падати. Тобто людина, йдучи на пенсію, стає бідною. Тому другий рівень потрібен. Чому це добре? Це власність людини, вона буде керувати, контролювати, може переходити в інший фонд тощо", - сказала глава Мінсоцполітики.

Читайте також: "Рік був стресовий": в Кабміні розповіли, як рятували українців від коронакризи

Популярні відео

Нагадаємо, Кабмін пропонує запустити в 2021 році другий рівень накопичувальної пенсійної системи. Накопичувальна система передбачає, що працюючі українці будуть робити внески на накопичувальні рахунки в розмірі 1% від доходу, а роботодавці - 2% від зарплати співробітників.

Раніше міністерка соціальної політики Марина Лазебна в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла про те, кому і на скільки підвищать пенсії у 2021 році.

Джерело Україна 24 Теги