"Рік був стресовий": в Кабміні розповіли, як рятували українців від коронакризи

Голова Мінсоцполітики запевнила, що її відомство всіляко намагалося покращувати стандарти життя

"Рік був стресовий": в Кабміні розповіли, як рятували українців від коронакризи

Міністр соціальної політики Марина Лазебна в ефірі телеканалу "Україна24" розповіла, які заходи вживав Кабмін для допомоги українцям в умовах епідемії коронавірусу і викликаної нею кризи.

"Сказати, що ми нічого не зробили - не можна. Рік був стресовий, деякі проблеми ми просто гасили. Ми робили всілякі кроки для того, щоб покращувати і підвищувати стандарти життя, ми робили три програми підвищення пенсій, і це не одноразові програми, ми тепер щомісяця платимо по 500 грн кожному пенсіонерові, вік якого 85 років і вище. Ми зробили індексацію пенсій у травні, згодна, пізно, але коли ми прийшли - грошей взагалі не було закладено, середня надбавка 250 грн, але там є і більше, повірте. Також ми у квітні всім, у кого пенсія менша 5 тис. грн, видали по 1000 грн, "карантинну тисячу". Підтримка "ФОПів" - соціальна програма, плюс перенарахували автоматично всі види допомоги, спростили субсидії, підвищили соціальні норми, - розповіла вона.

Читайте також: Є два види допомоги — в Офісі президента розповіли про виплати для підприємців

Лазебна зазначила, що міністерство було змушене скоротити свої витрати заради допомоги людям.

"Ми зробили секвестр, всі міністерства відмовилися від капітальних витрат на розвиток, все направляли на людей. Але був і ще один пріоритет - треба було підняти здоров'я людей", - заявила голова Мінсоцполітики.

Популярні відео

На запитання, чи все було зроблено для людей у період пандемії, Лазебна відповіла:

"1 млн осіб - це самотні, маломобільні, які обслуговуються соцпрацівниками. Їм всім були роздані пакети - маски, продукти харчування, ми цих людей повністю взяли під опіку. Проте для нас було важливо надати фінансову підтримку людям, підтримати доходи. І ось тут була наша програма збільшення допомоги, пенсії. Шлях був такий: перше - підтримати доходи, щоб вони не впали, друге - повністю забезпечити соціальними послугами в онлайн-режимі, щоб ніхто нікуди не ходив і не заражався".

Читайте також: Як отримати 8 тис. грн допомоги від Кабміну: юристка розкрила деталі

Раніше міністр економіки Ігор Петрашко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як Кабмін надаватиме допомогу підприємцям і найманим працівникам, які постраждали від карантину.

Джерело Україна 24 Теги