Що буде з цінами і курсом долара в Україні: озвучено прогноз на 2021 рік

Україна прийдешнього року продовжить нарощувати борги, вважає економіст

Що буде з цінами і курсом долара в Україні: озвучено прогноз на 2021 рік

В Україні в 2021 році прискоряться темпи інфляції, українці будуть витрачати на продукти більше грошей. Водночас, середньорічний курс 29,1 грн за долар, закладений у державному бюджеті, є реалістичним.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" експерт з економічних питань Українського інституту майбутнього Данило Монін, оцінюючи держбюджет України на 2021 рік.

"Держава дуже сильно збільшила держвидатки на 2021 рік. Загальний рівень державних витрат буде перевищувати 45% ВВП. Це не зовсім добре, оскільки відображатиметься на виконанні боргових зобов'язань у 2021 і подальших роках", - зазначив економіст.

Читайте також: Будемо лікуватися за свої гроші - ексміністр про держбюджет-2021

Популярні відео

Монін зазначив, що Український інститут майбутнього презентував прогноз на 2021 рік:

"Ми очікуємо в базовому сценарії 4% зростання економіки. Це трохи нижче, ніж уряд, який очікує 4,6%. Водночас, ми очікуємо велику інфляцію наступного року. За нашими прогнозами, вона буде на рівні 9,5%... Населення більше витрачатиме на продукти. Буде подорожчання продуктів і промислових товарів. Ми вважаємо курс 29,1 грн за долар, який поставлений у бюджеті, реалістичним. Але оскільки поточного року середній курс був 27 грн за долар, це даватиме збільшення інфляції наступного року".

Читайте також: Зарплати і пенсії - Саакашвілі назвав три кроки, щоб уникнути проблем з виплатами

Також експерт додав, що 2021 року очікується збільшення сировинних цін, що також позначиться на споживчих цінах.

Раніше економіст Павло Кухта розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", що діра в державному бюджеті України ставить під загрозу фінансування ключових галузей.