По колу ходимо 30 років - політолог про серйозну проблему українських лікарів

Варто думати про те, як фінансувати медицину і контролювати це фінансування, заявив Карасьов

По колу ходимо 30 років - політолог про серйозну проблему українських лікарів

Політичний експерт Вадим Карасьов в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів про серйозну проблему в системі охорони здоров'я України.

«З приводу фінансування медицини. Яка бюджетна медицина взагалі витримає таку напругу? Грошей ніколи не вистачить, тому що бюджет не може профінансувати цю капіталомістку та зарплатомістку сферу. Кажуть, ось лікар отримує 6 тис. грн – він не отримує 6 тис. грн. Гарний лікар отримує значно більше, тому що він працює в приватних клініках, з якимись індивідуальними речами. Але інша справа, що це все йде повз податки, це все напівкорупційне, тіньове фінансування. Або там приватні клініки, тому що лікар попрацював у бюджетній клініці - і біжить у приватну», - заявив політолог.

Читайте також: "Буде катастрофа": Степанов про серйозну проблему в охороні здоров'я України

Він наголосив, що потрібно не тільки фінансувати медицину, а й контролювати це фінансування.

«Ми не повинні зациклюватися тільки на бюджеті. Варто думати про те, як фінансувати медицину і контролювати це фінансування, треба закінчити медичну реформу. Інакше - ніяких грошей ніколи не вистачить. І кожне ухвалення бюджету буде супроводжуватися «планом», що грошей мало, там крадуть тощо. Але ми ж по колу ходимо вже 30 років. Годі ходити по колу, час іти вперед», - зазначив Карасьов.

Популярні відео

Читайте також: Допомога постраждалим від карантину в Україні: економіст вказав на проблему

Раніше економіст Павло Кухта в ефірі телеканалу "Україна 24" оцінив масштаби "дірки" в бюджеті України.

Джерело Україна 24 Теги