Степанов розповів, кому безкоштовно робитимуть щеплення від коронавірусу

У МОЗ визначили, хто входить до "групи ризику"

Степанов розповів, кому безкоштовно робитимуть щеплення від коронавірусу

Україна повинна безкоштовно забезпечити вакциною від коронавірусу COVID-19 людей, які відносяться до групи ризику.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Ми порахували кількість населення, яке точно потребує вакцинації. Цим має займатися держава. Це люди, які належать до групи ризику - за професійною ознакою (медичні працівники, працівники освіти, Нацполіція, соціальні служби), за медичними показниками, за віковим критерієм (старше 65 років). Загальна кількість таких людей становить 20 млн 866 тис., як мінімум цю кількість ми повинні забезпечити за рахунок держави. Саме тому ми закладали цифри в бюджеті 15,1 млрд грн, враховуючи цю кількість населення", - сказав міністр.

Читайте також: МОЗ поставив крапку в історії з російською вакциною від коронавірусу

Популярні відео

Степанов зазначив також, що Україна отримала підтвердження від міжнародної ініціативи COVAX щодо отримання 8 млн доз вакцини від COVID-19.

"Ми всі заявки подали до 14 грудня і отримали відповідне підтвердження від COVAX про отримання 8 млн доз вакцини. Наша заявка схвалена, розбивалася вона на дві заявки - перша за моїм підписом, друга за підписом міністра охорони здоров'я та міністра фінансів. Ми отримали підтвердження від COVAX , і в 2021 році, в 1 кварталі... Зараз чекаємо конкретної дати постачання", - сказав міністр.

Читайте також: "Поспішати не варто": лікар здивував заявою про вакцини від коронавірусу

Очільник МОЗ також поскаржився на недофінансування медичної галузі в держбюджеті.

"Я не згоден з тією кількістю коштів, що виділяється на медицину. 15,1 млрд ми пропонували на вакцинацію, натомість там стоїть 2,36 млрд. Нас категорично не влаштовує цифра щодо фінансування медицини. При таких цифрах ми точно не зможемо підняти зарплату медпрацівникам. Слова подяки потрібно ще чимось підкріплювати, я сподіваюся, що фінансування медицини буде не за залишковим принципом. У бюджетному запиті ми подавали 296 млрд - з урахуванням вакцинації, реагування на епідемію - за фактом стоїть 159 млрд грн. Критично необхідний мінімум - потрібно ще плюс 57-60 млрд", - сказав він.

Раніше лікар-анестезіолог Сергій Дубров в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав дві проблеми з масовою вакцинацією від коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги