Як отримати 8 тис. грн допомоги від Кабміну: юристка розкрила деталі

Названі можливі проблеми при оформленні заявки

Як отримати 8 тис. грн допомоги від Кабміну: юристка розкрила деталі

В Україні стартував прийом заявок на одноразову грошову допомогу від Кабміну у 8 тис. грн для фізосіб-підприємців (ФОП) і найманих працівників, які постраждалих від посилення карантину.

Про порядок звернення за допомогою і можливі проблеми розповіла в ефірі телеканалу "Україна 24" адвокатка Асоціації представників малого та середнього бізнесу Києва Вікторія Тютюнникова.

"Звертаються з наступними проблемами – зараз через перенавантаження порталу, технічні проблеми не вдалося людям подати заявки на отримання… Можливо в перші дні такий великий ажіотаж, заявки можемо подати до 21 грудня включно. Ще є час. Кому не вдалося це зробити сьогодні, можуть намагатися повторно це зробити завтра. Думаю, що в принципі це буде можливо", - розповіла вона.

Читайте також: Є два види допомоги — в Офісі президента розповіли про виплати для підприємців

Популярні відео

Тютюнникова нагадала, що виплати почнуться з 31 грудня 2020 року.

"Це робиться, щоб людям були кошти на той місяць на прожиття, коли буде повний локдаун і доходи підприємців та найманих працівників значно скоротяться або призупиняться взагалі", - пояснила юристка.

Адвокатка зауважила, що у людини, яка звертається за допомогою, "має обов'язково бути міжнародний рахунок IBAN, інакше гроші не перерахуються на особисту картку чи зарплатну".

"Подача заявок виключно через "Дія". Ніяких звернень до роботодавців, до податкової - виключно портал або мобільний додаток "Дія", - додала Тютюнникова.

Читайте також: Допомога українцям під час локдауну: в Кабміні сказали, як отримати гроші

Нагадаємо, за даними Кабміну, за перші 10 годин заявку про матеріальну допомогу подали понад 5000 осіб. Зробити це можна в додатку "Дія" в особистому кабінеті, обравши розділ "послуги". Заповнення заяви триватиме не більше 5 хвилин, а гроші автоматично будуть зараховані на особистий гривневий рахунок після перевірки даних.

Раніше ресторатор Дмитро Борисов в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що допомога від держави в розмірі 8 тис. грн - це мало для підприємців.

Джерело Україна 24 Теги