Є два види допомоги — в Офісі президента розповіли про виплати для підприємців

Юлія Ковалів розповіла, які два види допомоги держава платить підприємцям

Є два види допомоги — в Офісі президента розповіли про виплати для підприємців

Про види допомоги бізнесу, який постраждав через карантин, розповіла заступниця голови Офісу президента Юлія Ковалів під час спецефіру "Гроші на життя" з Олексієм Сухановим на каналі "Україна 24".

"У нас є два різні види допомоги. Перший — це допомога у 8 тисяч гривень, які отримає безпосередньо людина. Друга — це у випадку, якщо її роботодавець скоротив робочий час і, щоб не звільняти працівників, переводить їх на пів ставки чи на чверть ставки. І тоді держава доплачує роботодавцю, щоб він зберіг робочі місця — по 8 тисяч на кожного такого найманого працівника.

У таких роботодавців, це вже безпосередньо бізнес, а не малий підприємець, не повинно бути заборгованості зі сплати податків на заробітну плату. Ця допомога має цільове направлення — вона має піти працівникам роботодавця, який її отримав. Інакше роботодавець повинен повернути допомогу та сплатити штраф", — сказала вона.

Читайте також: "Вісім тисяч — це подачка": підприємці обурені допомогою від держави

Популярні відео

Також Ковалів розповіла, що робити звичайним працівникам, які не є підприємцями.

"На сьогодні система виплати зарплати працює таким чином, що якщо людина отримала зарплату, то роботодавець точно сплатив за неї податки. Інакше банки взагалі не приймають платіжки на виплату зарплат. Тому людина отримає допомогу", — сказала вона.

Раніше міністерка соціальної політики Марина Лазебна розповіла, хто може претендувати на 8 тисяч грн матеріальної допомоги від Кабміну під час жорсткого карантину, і як отримати цю виплату.

Джерело Україна 24 Теги