"Бюджетна криза в Україні загострюється": економіст попередив про наслідки

Під загрозою - допомога бізнесу, який постраждав від карантину

"Бюджетна криза в Україні загострюється": економіст попередив про наслідки

Діра в державному бюджеті України ставить під загрозу фінансування оборонної галузі, медицини, а також допомогу підприємцям, що постраждали від карантину.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів економіст Павло Кухта. Коментуючи рішення Кабміну виділити 9,7 млрд грн на разові виплати підприємцям у 8 тис. грн, експерт зазначив:

"Я не вірю в жодні слова та запевнення, я вірю в дії. Коли підписують законопроєкт про таку підтримку, в це я вірю. Тому що тоді законодавча база щодо неї вже сформована. Якщо Кабінет міністрів України випише підзаконні акти, певні речі по адмініструванню, якщо буде чітко зрозуміло, що гроші в бюджеті є, бюджетна криза в достатній мірі зменшена, щоб були гроші на цю програму підтримки, я буду спокійний, що її дійсно зможуть реалізувати. Тому що це вже конкретні дії".

Читайте також: Допомога постраждалим від карантину в Україні: економіст вказав на проблему

Популярні відео

Водночас, за його словами, виконання даної програми "впирається в бюджетний ресурс, з яким велика проблема".

"Бюджет провалений не через недовиконання доходів, їх навіть перевиконали. Він не виконується через невиконання плану запозичень. Його сформували з великим дефіцитом, видатків значно більше, ніж доходів, необхідно залучати боргові кошти, щоб їх фінансувати. Цього не робили вчасно. Відповідно, ми зараз зайшли в грудень місяць, близько 200 млрд грн плюс-мінус треба профінансувати. Зрозуміло, що частину цього не профінансують. Якщо пощастить, трохи більше чверті не профінансують. Якщо зовсім погано попрацюють – половину не профінансують. Але не всі видатки будуть профінансовані", - повідомив Кухта.

Як зазначив економіст, бюджетна криза в Україні є, і вона загострюється.

"Бюджетна криза – це погано. Не хотів би лякати, тому що виглядає так, ніби пенсії й зарплати заплатять, і слава Богу. Але це вдарить по медичній сфері, де багато закупівель не проведено, по оборонці. "Велике будівництво", ту частину, яка робиться за кошти держбюджету, фактично уполовинили", - сказав він.

Читайте також: Потрібен прорив — банкір розповів, чи отримають підприємці допомогу від влади

Раніше президент України Володимир Зеленський пообіцяв подати до Верховної Ради законопроєкти на підтримку населення та бізнесу, які постраждали від посилення карантину. За словами президента, в документах йдеться про одноразову матеріальну допомогу ФОПам і найнятим працівникам у 8 тис. грн.

Нагадаємо, народний депутат від "Слуги народу" Юрій Камельчук розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", що допомога підприємцям під час карантину має враховувати два фактори.

Джерело Україна 24 Теги