"Це абсурд": економістка пояснила, що не так з прожитковим мінімумом в Україні

До прожиткового мінімуму прив'язано надто багато різних платежів

"Це абсурд": економістка пояснила, що не так з прожитковим мінімумом в Україні

В Україні прожитковий мінімум не можна підвищити до економічно обґрунтованого рівня, оскільки його підвищення автоматично веде до роздування інших державних витрат.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла економістка Дарина Марчак.

На запитання, навіщо потрібен прожитковий мінімум, Марчак відповіла:

"У нас до прожиткового мінімуму прив'язано багато різних типів платежів, через що уряд не може просто підняти прожитковий мінімум до певного виправданого економічного рівня без того, щоб це не призвело до роздування всіх інших типів державних витрат, наприклад, зарплат всім бюджетникам".

Читайте також: Не відповідає дійсності — економіст розповів про проблеми з прожитковим мінімумом

Популярні відео

За її словами, "щоб відв'язати прожитковий мінімум, треба ставити запитання депутатам і уряду", проте немає розуміння, до чого в такому разі його прив'язувати.

"Наприклад, у нас є розмір мінімальної зарплати, але посадові оклади для держслужбовців і співробітників бюджетного сектора прив'язані не до них, а до прожиткового мінімуму. Чому вони повинні бути прив'язані саме до нього - немає чіткої відповіді. Плюс вся тарифна сітка в системі бюджетних виплат також залежить від розміру прожиткового мінімуму, і тут потрібно думати про альтернативні підходи", - пояснила економістка.

Читайте також: Це величезний анекдот – економіст розповів про проблему в бюджеті

Марчак зазначила, що уряд "намагається це регулювати різного типу постановами".

"Наприклад, у законі про держбюджет прописуються різні рівні прожиткового мінімуму до різних потреб. Хоча з точки зору логіки це абсурд, не може бути для прокурора інший рівень мінімуму, ніж для іншого звичайного громадянина", - додала вона.

Нагадаємо, що з 1 грудня прожитковий мінімум в Україні збільшився на 71 грн - з 2118 грн на місяць до 2189 грн.

Джерело Україна 24 Теги