Допомога українцям під час локдауну: з'явилося важливе роз'яснення

Експертка з трудового права прояснила ситуацію щодо допомоги найманим працівникам

Допомога українцям під час локдауну: з'явилося важливе роз'яснення

Після посилення карантину на компенсацію від держави у зв'язку з локдауном зможуть розраховувати наймані працівники, які працюють не тільки за трудовою книжкою, а й за трудовим договором.

Про це повідомила в ефірі телеканалу "Україна 24" експертка з трудового права Світлана Кожушко.

На запитання, як найманим працівникам уберегтися під час локдауну, експертка відповіла:

"Найманий працівник повинен розуміти, за яким договором він працює, офіційно чи ні. Минулого місяця Кабмін визначив ознаки трудових відносин, і якщо людина працює навіть за цивільно-правовим договором, тобто отримує не зарплату, а певну винагороду, вона також має право претендувати на компенсацію, пов'язану з коронавірусом".

Читайте також: Допомога постраждалим від карантину в Україні: економіст вказав на проблему

Популярні відео

Також, за її словами, важливо, який вид трудового договору - безстроковий чи терміновий.

"Якщо терміновий - коли завершується? Треба розуміти, що зараз регулюється КЗпП (якщо двічі укладався терміновий договір - він перетікає у безстроковий); розуміти, що таке контракт, що таке стабільність трудових відносин", - зазначила Кожушко.

Читайте також: Потрібен прорив — банкір розповів, чи отримають підприємці допомогу від влади

Раніше президент України Володимир Зеленський пообіцяв подати до Верховної Ради законопроєкти на підтримку населення та бізнесу, які постраждали від посилення карантину. За словами президента, в документах йдеться про одноразову матеріальну допомогу ФОПам і найнятим працівникам у 8 тис. грн.

Нагадаємо, народний депутат від "Слуги народу" Юрій Камельчук розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", що допомога підприємцям під час карантину має враховувати два фактори.

Джерело Україна 24 Теги