Не відповідає дійсності — економіст розповів про проблеми з прожитковим мінімумом

Павло Кухта розповів про розрив між формальним і реальним прожитковим мінімумом в Україні

Не відповідає дійсності — економіст розповів про проблеми з прожитковим мінімумом

З 1 грудня в Україні збільшується прожитковий мінімум та розмір мінімальної пенсії згідно з законом про держбюджет на 2020 рік. Чи відповідає він реальності, розповів економіст Павло Кухта в ефірі каналу "Україна 24".

"Через періодичні кризи та погане поводження з публічними фінансами у нас прожитковий мінімум, який прописаний і який зараз переглядається, відрізняється від реального мінімум удвічі. Реальний теж розраховується, Мінсоцполітики його рахує. Різні виплати прив'язані до цього формального прожиткового мінімуму, і коли він збільшується, вони зростають. За багато років до цього мінімуму поприв'язували все підряд. Часто це дуже нелогічні речі, наприклад, різні штрафи", — розповів він.

Читайте також: "Ми погано утримуємо пенсіонерів": економіст розповів про серйозну проблему з пенсіями

Популярні відео

Експерт розповів, чому неможливо підняти прожитковий мінімум до реального.

"Але, якщо зараз прожитковий мінімум підняти відразу в один крок, ми збанкрутуємо в одну секунду. По-перше, за ним автоматично потягнеться багато речей, потрібно фундаментально переглядати багато законів. По-друге, просто фізично не вистачить грошей. Ця вічна нездатність розвивати економіку переросла в соціальну проблему, коли просто фізично не вистачає ресурсу на забезпечення адекватного рівня життя.

На цей рік немає (коштів — ред.), його закривають за принципом - що терміново потрібно, то скарбниця оплачує, що не терміново, не приймає платіжки. Зросли неоплачені зобов'язання з 9 млрд минулого тижня до 15 млрд на цьому тижні. У нас бюджетна криза, і до кінця року підняття прожиткового мінімуму кардинально на ситуацію не вплине", — сказав він.

Раніше економіст Олег Пендзин розповів про розмір прожиткового мінімуму, закладеного в бюджеті на 2021 рік.

Джерело Україна 24 Теги