Не можна зупинятися — підприємці про закон щодо касових апаратів

У Верховній Раді прийняли закон про відтермінування впровадження касових апаратів для дрібного бізнесу

Не можна зупинятися — підприємці про закон щодо касових апаратів

Верховна Рада прийняла законопроєкт 4439-д, яким відклала обов'язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО, касових апаратів) до 1 січня 2022 року для певних категорій ФОП. Ситуацію прокоментував в ефірі каналу "Україна 24" голова Ради підприємців при Кабінеті міністрів Леонід Козаченко.

"Рішення, які приймаються, важливі для країни, і парламент це знає. Але такий ситуативний підхід до прийняття рішень трохи нервує представників малого бізнесу, тому вони виходять на протести.

Проголосували за зміни у терміні, який визначений для переходу до використання РРО, і за категорії підприємців, які повинні відразу це робити, і яким відтермінують в часі (введення обов'язкових касових апаратів - ред.). Це якоюсь мірою знімає напругу, яка виникла. Якоюсь мірою це влаштовує частину підприємців. Але в цілому це не розв'язує питання, це залишається актуальним. Воно лежить не тільки в площині використання цих апаратів, але і в іншій площині. Звідки беруться ті товари, якими торгують підприємці без реєстрації? Ввозяться через митницю, і ніхто це не контролює", — сказав він.

Читайте також: Допомога постраждалим від карантину в Україні: економіст вказав на проблему

Популярні відео

Козаченко розповів, як варто впроваджувати обов'язкові касові апарати в Україні.

"Ще одне дуже важливо. Нам потрібно використовувати досвід прибалтійських країн, які так перейшли на використання РРО. Перше — всі витрати на утримання цього інструменту бере на себе центральна або місцева влада, яка безкоштовно надає РРО та оплачує вартість використання мереж. Друге — всю бухгалтерію веде представник податкової системи, а не ваш бухгалтер, на якого вам не вистачає грошей. І ви його повинні один раз на рік перевірити. Це вартувало зробити в одному регіоні як пілотний проєкт і подивитися, як воно у нас працює. Тому що 90% проблем саме з цим пов'язано. Крок зроблений, але не можна на цьому зупинятися", — сказав він.

Читайте також: Допомога бізнесу на карантині має залежати від двох речей – "слуга народу"

Нагадаємо, 1 грудня депутати підтримали ФОП і відклали обов'язкове застосування РРО (касові апарати) до 1 січня 2022 року. "За" проголосували 319 нардепів, закон прийнятий в цілому.

Джерело Україна 24 Теги