Україні загрожує жорстка криза за однієї умови - банкір

Економіка 2020 року вже впала більш ніж на 5%

Україні загрожує жорстка криза за однієї умови - банкір

Україні загрожує жорстка криза, якщо їй не вдасться відновити співпрацю з Міжнародним валютним фондом.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив інвестиційний банкір Сергій Фурса, оцінюючи вплив карантину на економіку України.

"Економіка поточного року вже впала на 5,2%. Це переважно результат того першого карантину, який стосувався, наприклад, сфери послуг і не зачепив великий бізнес або, умовно кажучи, телебачення. Але на доходах ресторанного бізнесу це позначилося. Цього року досить специфічна криза, 5% падіння ВВП, а середня зарплата продовжила зростати. Це все відносно, хтось відчув, хтось ні", - сказав банкір.

Читайте також: Посилення карантину: економіст розповів, у скільки Україні обійдеться локдаун

Популярні відео

При цьому Фурса зазначив, що, згідно з базовим сценарієм на 2021 рік, "прийдешнього року дійсно прогнозується зростання, що не буде значної інфляції і девальвації". Таким чином, за його словами, середні статки українців зростатимуть.

"Якщо ж ми остаточно зруйнуємо співпрацю з МВФ, ми таким чином зруйнуємо нашу макрофінансову стабільність, і все це може нам загрожувати жорсткою кризою", - попередив він.

Читайте також: Гордон пояснив, як Україні прожити без кредитів МВФ

Раніше нардеп від "Слуги народу" Данило Гетманцев розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", якої поради МВФ не дослухалася Україна.

Джерело Україна 24 Теги