Допомога постраждалим від карантину в Україні: економіст вказав на проблему

Автори відповідного законопроєкту все робили нашвидкуруч, вважає Павло Кухта

Допомога постраждалим від карантину в Україні: економіст вказав на проблему

Законопроєкт про фінансову допомогу населенню та бізнесу, які постраждали від карантину, створювався нашвидкуруч і містить в собі нестиковки.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" економіст Павло Кухта.

"Явно помилилися при написанні законопроєкту, це потрібно виправляти. Якщо локдаун іде в січні, допомогу треба виплачувати і в грудні, і в січні. І в бюджет на 2021 рік це теж має бути закладено. Я підозрюю, що все робили нашвидкуруч, тому такі нестиковки", - сказав Кухта.

Читайте також: Кабмін пішов назустріч ФОПам, що постраждали від карантину: хто отримає допомогу

Популярні відео

Також, на думку експерта, проблему може створити процедура звернення за допомогою через програму "Дія".

"Я уявляю, що таке 2 млн осіб, які ломляться одночасно на один сервер в один день. Треба ще перевірити здатність цієї "Дії", щоб програмний комплекс не "впав" на кілька днів через перевантаження. Є ціла купа технічних речей, і юридичного характеру, і фінансового. Але за уряд ніхто не виправить ці помилки", - заявив він.

Читайте також: "Економіка лусне": Саакашвілі жорстко розкритикував карантин вихідного дня

Економіст зазначив, що люди можуть отримати допомогу, якщо Рада своєчасно проголосує за цей законопроєкт і внесе необхідні виправлення, а уряд зробить свою технічну частину роботи.

"І головне - уряд повинен забезпечити фінансування", - додав він.

Раніше президент України Володимир Зеленський пообіцяв подати до Верховної Ради законопроєкти на підтримку населення та бізнесу, які постраждали від посилення карантину. За словами президента, в документах йдеться про одноразову матеріальну допомогу ФОПам і найнятим працівникам у 8 тис. грн.

Нагадаємо, народний депутат від "Слуги народу" Юрій Камельчук розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", що допомога підприємцям під час карантину має враховувати два фактори.

Джерело Україна 24 Теги