Допомога бізнесу на карантині має залежати від двох речей – "слуга народу"

У Раді визнали, що запропонованих сум допомоги недостатньо

Допомога бізнесу на карантині має залежати від двох речей – "слуга народу"

Виплати підприємцям під час жорсткого карантину у 8 тис. грн є недостатніми, допомога має враховувати два фактори – оборот бізнесу і кількість робочих місць.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів народний депутат від "Слуги народу" Юрій Камельчук.

Коментуючи розмір допомоги, нардеп зазначив:

"Чи достатньо цих сум? Звичайно, що глобально недостатньо. Але зараз знайшли такі можливості, уряд порахував, що є саме ці суми. Тепер треба, щоб всі ці організації, від яких залежатиме прийом заяв на ці компенсації, працювали оперативно, щоб люди не чекали цієї допомоги місяцями".

Читайте також: Кабмін пішов назустріч ФОПам, що постраждали від карантину: хто отримає допомогу

На запитання, чи потрібно диференціювати допомогу залежно від обсягів бізнесу, Камельчук відповів:

"Я думаю, тут мала бути прив'язка, по-перше, до кількості робочих місць. По-друге, якщо це офіційний оборот, який можна зафіксувати, то до цього обороту якось прив'язати... Підприємець мав би показати ту різницю, яка була, і яка стала. Так би логічно виглядало. Але чи буде створено такий механізм, я зараз не готовий відповісти".

Популярні відео

За його словами, нардепи "готові з підприємцями обговорити багато логічних речей, але чи врахує це уряд – тут треба від них чекати чіткого алгоритму".

Також "слуга народу" не виключив, що подібні разові виплати можна організувати повторно у разі потреби.

"Я думаю, якщо йдеться саме про такі розміри виплати, то повторно зробити можна. Але ми не знаємо точно, що потягне локдаун за собою, чи буде продовження далі. Кабмін мав би розраховувати в бюджеті додаткові кошти на це. Швидше за все, варто було б звертатися за міжнародною допомогою, навіть безповоротною, щоб закрити це питання для українців, які втрачають можливості для заробітку", - сказав він.

Раніше президент України Володимир Зеленський пообіцяв подати до Верховної Ради законопроєкти на підтримку населення і бізнесу, які постраждали від посилення карантину. За словами президента, у документах йдеться про одноразову матеріальну допомогу ФОПам і найнятим працівникам у 8 тис. грн.

Читайте також: "Економіка лусне": Саакашвілі жорстко розкритикував карантин вихідного дня

Нагадаємо, заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Микичак порадила підприємцям, які втратили роботу через карантин, тимчасово йти працювати в лікарні. За її словами, українські лікарні потребують "сильних і здорових робочих рук".