"Комусь вигідний безлад на ринку": експерт про актуальний скандал з будівництвом

Вкладники банку "Аркада" влаштували протест, експерт пояснив, чого вони хочуть

"Комусь вигідний безлад на ринку": експерт про актуальний скандал з будівництвом

Біля Київської міської державної адміністрації мітингують вкладники банку "Аркада". Головна вимога людей — щоб добудували житлові комплекси, в які вони вклали гроші та будівництво яких було зупинене 2019 року. Ситуацію прокоментував в ефірі каналу "Україна 24" керівник Асоціації професійних управителів нерухомістю Анатолій Топал.

"Будь-який будівельний скандал так чи інакше негативно впливає на довіру інвестора до забудовників, місцевої влади, до контролюючих органів. Що стало тригером для проблем з "Аркадою"? Рішення КМДА про припинення договору оренди на землю. Нехай скаже київська влада про те, що вони були однією з причин, чому виникла проблема з вкладниками. Далі, "Укрбуд" — державна компанія, й інвестори думали, що держава захистить їх інтереси, адже вони вклали свої гроші в Україні. Постраждало кілька десятків тисяч сімей. Постраждав і сам ринок через це", — сказав він.

Читайте також: Це величезний анекдот – економіст розповів про проблему в бюджеті

Популярні відео

Експерт розповів, у чому основна проблема подібних випадків.

"На 100% юридично себе захистити неможливо, і це ризик при вкладенні грошей в нерухомість. Історія була дуже хорошою, ніяких підводних каменів не було. І тут ми бачимо, що трапилося. Захиститися від такого неможливо, тому що досі не вирішено багато питань у боротьбі між забудовниками, інвесторами, контролюючими органами. Ринок абсолютно закритий, немає прозорості, немає єдиних правил гри. Напевно, комусь вигідно, щоб був бардак на цьому ринку", — сказав він.

Раніше в "Слузі народу" назвали три пріоритети держбюджету на 2021 рік.

Джерело Україна 24 Теги