Індексація пенсій військових: ексміністр вказав на проблему

Андрій Рева розповів, у чому складність індексації пенсій 2021 року

Індексація пенсій військових: ексміністр вказав на проблему

Індексацію пенсій військовим на 2021 рік в бюджеті не передбачили. Про це заявив ексміністр соціальної політики Андрій Рева в ефірі каналу "Україна 24".

"Важлива річ – це перерахунок пенсій військовим пенсіонерам. Ми ухвалили постанову, і три роки військовослужбовцям пенсія індексувалася, у 2018-2020 роках. В результаті цієї індексації у них пенсія зросла вдвічі. Проблема зараз полягає в тому, що у нас впродовж 9 місяців 2020 року грошей не вистачало на поточну виплату пенсій. І Пенсійний фонд був змушений брати казначейську позичку. І сума неповерненої казначейської позички зараз становить 17 млрд грн. Лише в жовтні, після підвищення мінімальної зарплати з вересня, вони вийшли в нуль", — сказав він.

Читайте також: "Ми погано утримуємо пенсіонерів": економіст розповів про серйозну проблему з пенсіями

Популярні відео

Рева розповів, що коштів на перерахунок пенсій у Пенсійному фонді не вистачить.

"Їм доведеться у 2021 році думати над перерахунком пенсій військовим і перерахунком пенсій всім іншим з 1 березня. Це потребуватиме серйозних фінансових затрат. А дохідна частина бюджету у них зменшена Пенсійного фонду до другого  читання, тому що вони перенесли підвищення мінімальної зарплати з липня на грудень, і що за ці місяці ПФУ втратив не менше 10 млрд грн, і плюс на 8,5% млрд вони скоротили їм до другого читання бюджет.

Тепер у мене до пані Лазебної (міністерки соцполітики — ред.) питання: чи буде індексація всім пенсіонерам з 1 березня, і що вони будуть робити з військовими, індексацію пенсій яких взагалі не передбачали. Тому коли вона говорить, що все нормально… по факту я бачу, що зовсім інакше", — сказав він. 

Раніше Рева розповів, що на нарахування пенсій вплине відтермінування підвищення мінімальної зарплати.

Джерело Україна 24 Теги