Потрібно виходити з реалій: в "Слузі народу" назвали три пріоритети держбюджету

Василь Мокан розповів, кому піднімуть зарплати 2021 року

Потрібно виходити з реалій: в "Слузі народу" назвали три пріоритети держбюджету

У державному бюджеті на прийдешній рік три пріоритетні сфери. Про це розповів нардеп від фракції "Слуга народу" Василь Мокан в ефірі каналу "Україна 24".

"У проєкті бюджету на прийдешній рік всі соціальні показники індексуються за тими фінансовими можливостями, які має наша держава. Я б з великим задоволенням хотів підвищувати пенсії, зарплати та соцвиплати, але ми маємо виходити з реалій. 

Пріоритетом у наступному році є нацбезпека та оборона, сфера охорони здоров’я, хоча дещо не дотягнули до того рівня, який би максимально забезпечив потреби системи охорони здоров’я прийдешнього року, включно з суттєвим підвищенням зарплати лікарям. Але це планують робити поступово. Все-таки на третину медикам… Ну й освіта, звичайно, також це стратегічний напрям, все-таки на третину наступного року зарплату медикам та освітянам піднімають", — сказав він. 

Читайте також: Це величезний анекдот – економіст розповів про проблему в бюджеті

Популярні відео

За словами Мокана, підвищення зарплат трохи відтерміновується через дефіцит коштів.

"Насправді дійсно Кабмін скасував постанову ще одного з попередніх урядів, яка суттєво підвищувала зарплати, але не була підкріплена фінансами, тому що за розрахунками це потребувало плюс додатково 50 млн грн, яких зараз у нашої держави немає. Це відтерміновується, але це не означає, що не буде підвищення зарплат освітянам. З 1 січня прийдешнього року планується підвищення їм зарплати на 20%, а у липні ще на 8,2%, тобто майже на третину зростуть оклади освітян", — сказав він.

Раніше економіст Олег Пендзин розповів, що Україна дуже погано утримує пенсіонерів.

Джерело Україна 24 Теги