Дуже серйозні проблеми: ексміністр розповів про ситуацію з пенсіями

Андрій Рева висловився про те, що буде з пенсіями у 2021 році

Дуже серйозні проблеми: ексміністр розповів про ситуацію з пенсіями

Кабмін затвердив проєкт бюджету на 2021 рік до другого читання у Верховній Раді. Головні показники бюджету прокоментував ексміністр соціальної політики Андрій Рева в ефірі каналу "Україна 24". 

"Я нагадаю, що в бюджеті 2020 року у порівнянні з 2019-м передбачалося скорочення соціальних видатків на 12 млрд гривень. Тобто епоха бідності завершилася 21 квітня 2019 року, і одразу влада скоротила соцвидатки. І на 2021 рік ця традиція продовжується.

Між першим і другим читанням проєкту держбюджету видатки були скорочені на 20 млрд в цілому, і з цих 20 млрд 8,5 — це скорочення видатків по Міністерству соціальної політики. Найбільше скорочення, 8,5 млрд, — фінансування Пенсійного фонду України. Це створює дуже серйозні проблеми для бюджету", — сказав він.

Читайте також: В Україні запровадили додаткову перевірку отримувачів пенсій: подробиці

Популярні відео

Рева пояснив, як вплине на нарахування пенсій відтермінування підвищення мінімальної зарплати.

"Якщо вони перенесли з 1 липня на 1 грудня підвищення мінімальної заробітної плати, це колосальний удар по фінансах Пенсійного фонду, тому що 4 млн платників єдиного соціального внеску платять з мінімальної заробітної плати. Це означає, що коштів на щорічну індексацію пенсій нема з 1 березня. Тобто на 11% зростання пенсій знаходиться під великим питанням.

Крім того, в бюджеті України, якщо скорочені видатки, не передбачена індексація пенсій військовим пенсіонерам, а їх понад 550 тисяч. Три роки їм індексувалося, зараз індексація не передбачена взагалі", — сказав він.

Раніше народний депутат від партії "Слуга народу" Данило Гетманцев в ефірі телеканалу "Україна 24" пояснив, чому в українців маленькі пенсії.

Джерело Україна 24 Теги