Потрібні не гроші — підприємець назвав необхідну допомогу для бізнесу під час локдауну

Підприємці розповіли, що може зробити держава, щоб підтримати бізнес на карантині

Потрібні не гроші — підприємець назвав необхідну допомогу для бізнесу під час локдауну

Від нового жорсткого карантину в першу чергу страждає сфера послуг. Про це заявив підприємець Олег Кармазинський в ефірі каналу "Україна 24", відповідаючи на запитання, що держава повинна зробити, щоб втримати бізнес на плаву в умовах тотального локдауну.

"Бізнес, який продає товари під планові покупки, отримає відкладений попит і, найімовірніше, відновиться. А бізнес, який пов’язаний з наданням послуг прямо зараз, у нього будуть великі проблеми. І саме його треба підтримати. Питання в тому, де на це взяти грошей", — сказав він. 

Читайте також: Степанов розповів про основну мету карантину вихідного дня

Кармазинський додав, що підприємцям треба не грошова допомога від держави, а прозорі умови роботи

"Допомога (від уряду – ред.) - це було б добре. Але найкраща допомога бізнесу – це створення для бізнесу прозорих умов, можливості нормально працювати та зменшення податкового тиску на підприємства, які чесно сплачують податки. З іншого боку, потрібно розуміти, що багато ФОПів насправді не є ФОПами, а є так званими ботофермами, які використовують великий бізнес для ухиляння від податків. Якщо держава вирішить це питання, то, з одного боку, у держави з’являться гроші, а з іншого боку, зменшиться кількість тих, кому треба допомагати", — сказав він.

Читайте також: Кабмін пішов назустріч ФОПам, що постраждали від карантину: хто отримає допомогу

Популярні відео

Своєю чергою керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський зазначив, що підтримка бізнесу має бути секторальною.

"Багато бізнесів вже винесли певні уроки після першого локдауну навесні цього року. Немає єдиного рецепта. Я давно кажу, що Україна живе в умовах обмеженості різних ресурсів, тому сподіватися… Багато бізнесів уже адаптувалися. Тут важливою має бути секторальна підтримка. Тому що всім Україна допомогти не зможе – через неефективне використання коштів, через корупцію, з багатьох причин, затягує бюрократичний процес адміністрування. Допомога має бути швидко надана. Тут не може бути однієї чарівної палички, яка всім одразу допоможе. Вихід у тому числі в подальшій цифровізації", — сказав він.

Раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запропонував жорсткий карантин і назвав термін.

Джерело Україна 24 Теги