"Заплатять всі українці": експерт про скандальне рішення щодо цін на електроенергію

Зростання тарифів для промисловості позначиться і на пересічних українцях

"Заплатять всі українці": експерт про скандальне рішення щодо цін на електроенергію

 

Підвищення в Україні з 1 грудня тарифу на транспортування електроенергії на 30% стане ударом не тільки для промисловості, але і для пересічних українців, оскільки вплине на курс долара й інфляцію.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив президент об'єднання "Укрметалургпром" Олександр Каленков, коментуючи відповідне рішення Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

"Йдеться про чергове підняття цін на транспортування електроенергії. Останнє таке підвищення було влітку цього року - в 1,5 разу. Зараз з 1 грудня піднімається ще ціна транспортування електроенергії на 30%. Заплатять за це всі. Помилково припускати, що це торкнеться тільки промисловості. В результаті це все одно перейде на вартість товарів для кінцевих споживачів і за це заплатять усі громадяни країни", - підкреслив Каленков.

Читайте також: Енергосистема України дешевша, ніж грузинська - Саакашвілі здивував заявою

Популярні відео

За його словами, продукція українських підприємств у результаті підвищення тарифу стане менш конкурентоспроможною.

"Ми менше зможемо продати на світових ринках металопродукції - однієї з основних статей нашого експорту. Це вплине і на курс, і на інфляцію. Тут вплив негативний на громадянина України не тільки через підвищення цін на електроенергію, а й опосередковано за рахунок зменшення надходжень до бюджету, тиску на курс, збільшення інфляції", - зазначив президент об'єднання "Укрметалургпром".

Читайте також: Це не те, що обіцяв уряд - Гончаренко про тарифи на електроенергію

Раніше керівник громадської спілки "Розумні електромережі України" Олександр Візір в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чому в Україні споживачі переплачують за електроенергію мільярди.

Джерело Україна 24 Теги