Посилення карантину: у Зеленського сказали, як відшкодовуватимуть бізнесу збитки

Локдаун - це серйозний удар по економіці, зазначив радник президента Олег Устенко

Посилення карантину: у Зеленського сказали, як відшкодовуватимуть бізнесу збитки

У разі введення в Україні жорсткого локдауну через коронавірус, з держбюджету потрібно виділити понад 10 млрд грн, щоб підтримати бізнес. Водночас можливості держави для компенсацій обмежені.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів радник президента України Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко.

Читайте також: Коронавірус в Україні: лікар пояснив, чи спрацює карантин вихідного дня

За словами Устенка, не можна виключати введення локдауну, якщо різко збільшиться захворюваність на COVID-19.

"У держави достатньо обмежені можливості з точки зору компенсацій. Я вже не кажу з приводу того, що локдаун - це серйозний удар по економіці. Але коли приймаються подібного роду рішення, то очевидно, що питання, пов'язані з економікою, відразу йдуть на другий план. На першому плані - питання здоров'я нації й тактика щодо утримання кількості хворих на відносно низькому рівні, наскільки це можливо", - сказав він.

Популярні відео

На запитання, де влада планує взяти гроші на компенсації бізнесу, радник президента відповів:

"Де брати ці гроші? Це значить, що треба буде частково переглядати частину витрат, які були виділені на витратні статті раніше. І не забувайте, що у нас є ковідний фонд. У ньому є кошти, які можна використовувати на подібного роду компенсації. Йдеться про значну суму, яка оцінюється у більш ніж 10 млрд грн".

Читайте також: З коронавірусом за кермо: лікар застеріг українських водіїв

Раніше ексміністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька в ефірі телеканалу "Україна 24" назвала причини, чому українці не дотримуються карантину.

Джерело Україна 24 Теги