"Матиме шкідливі наслідки": економіст розкритикував ініціативу "слуги народу"

В Україні сигарети дешевші, ніж у ЄС, але й рівень доходів українців значно нижчий, заявив експерт

"Матиме шкідливі наслідки": економіст розкритикував ініціативу "слуги народу"

Економіст Євген Невмержицький в ефірі телеканалу «Україна 24» розкритикував ініціативу народного депутата з фракції «Слуга народу» Михайла Радуцького про те, що пачка сигарет повинна коштувати 200 грн, а гроші за продаж сигарет повинні йти на медицину.

«Дохід українців дуже низький, особливо в умовах карантину. Рівень доходів низький, курити потрібно, останні гроші курці витрачають на сигарети. Тобто, якщо на сигарети, які продаються в магазинах, не вистачає, тому що піднялися акцизи та ціни, йдемо на чорний ринок, купуємо неякісний товар. Збільшується контрабанда, тіньова економіка - найбільша проблема України, яку маємо», - зазначив експерт.

Читайте також: Подорожчання сигарет: нардеп дав пораду курцям

На його думку, потік контрабанди можна і потрібно контролювати, але це складно робити в сьогоднішній Україні.

«Якщо говорити про ціни на сигарети - на сьогодні вони у нас нижчі, ніж у європейських країнах. Але й рівень доходів громадян набагато нижчий, а рівень контрабанди захмарний. Заходи Верховної Ради щодо підвищення акцизів на цей час матимуть шкідливі наслідки для економіки й здоров'я громадян. Якщо куримо неякісний продукт - це ще гірше. Витрачати ці кошти на медицину - з одного боку псуємо здоров'я, з іншого - витрачаємо на медицину», - заявив Невмержицький.

Популярні відео

Читайте також: В Україні може подорожчати популярний продукт: експерт назвав умову

Раніше заступник голови Ради Нацбанку Василь Фурман розповів, як змінюватимуться ціни в Україні.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України планує підвищити акцизи у 2021 році, в результаті чого подорожчають сигарети та алкоголь.

Джерело Україна 24 Теги