"Зростання економіки не буде ніяк": експерт оцінив дірку в бюджеті України

Економіст пояснив, як коронакриза вплинула на український ВВП

"Зростання економіки не буде ніяк": експерт оцінив дірку в бюджеті України

Дефіцит держбюджету України в 2020 році через коронакризу зріс з 100 до 300 млрд грн. Прийдешнього року, незважаючи на оптимістичні прогнози, очікується схожа ситуація.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів економіст Андрій Новак.

"До економіки потрібно ставитися реально. 100 млрд грн дефіциту у нас було спочатку в бюджеті 2020 року, які були закладені наприкінці минулого року, до коронакризи. А потім були внесені зміни до бюджету, і дефіцит був збільшений до 300 млрд. Повернутися до 100 млрд абсолютно нереально, тому що 100 млрд розраховувалося з росту ВВП 2020 року в 4,5%. У нас зараз поки що падіння ВВП мінус 5,5%, тобто різниця мінус 10%. Як ви хочете при мінус 10% залишити той дефіцит 100 млрд?" - пояснив Новак.

Читайте також: Відсутність траншу МВФ: експерт розповів, як це впливає на економіку України

Популярні відео

За словами економіста, якщо вдасться зменшити дефіцит з 300 млрд грн хоча б до 250, "це буде найбільше досягнення".

"Про 100 млрд грн дефіциту цього року можна забути - це фантазії. На прийдешній рік закладається дефіцит 270 млрд, тобто йде розрахунок на те, що наступного року ситуація буде трохи краща. Але при цьому цей дефіцит закладений, базуючись на проєкті бюджету з ростом ВВП 4,5%, а цього зростання не буде ніяк. Карантин не скінчиться 1 січня, він буде далі. Питання, коли він завершиться - навесні або влітку. Локдауни будуть і далі", - розповів він.

Читайте також: Борги із зарплат зростають: у "Слузі народу" назвали причину

Раніше народний депутат від "Слуги народу", голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев дав прогноз щодо дефолту України.

Джерело Україна 24 Теги