20 років лідерства: СКМ поповнила держбюджет України на сотні мільярдів

Компанія залишається оплотом стабільності для 160 тисяч працівників

20 років лідерства: СКМ поповнила держбюджет України на сотні мільярдів

Компанії, які входять до СКМ, вже 20 років наповнюють бюджет податками. Це – металургійні, енергетичні, аграрні, видобувні, транспортні підприємства, медіакомпанії, а ще банк, страхова та інші. Лише за останні 10 років це майже 370 млрд грн. Інвестиції в надсучасне обладнання і технології – понад 200 млрд грн. До того ж СКМ вкладає і в місцеві громади.

Як повідомляє у своєму сюжеті телеканал "Україна 24", зокрема, місто Маріуполь відчуває переваги від історичного розташування металургійних комбінатів "Азовсталь" та імені Ілліча, що входять до складу групи "Метінвест".

"Компанія "Метінвест" – це головний роботодавець міста Маріуполь. Це 40 тисяч робочих місць. Це фінансове плече, яке наповнює сьогодні дохідну частину міського бюджету, яка складає 35%. Тобто це в обсязі одного мільярда", - розповів міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

Читайте також: Рінат Ахметов привітав СКМ з 20-річчям: "Разом будемо тільки перемагати!"

Основні надходження до бюджету від "Метінвесту" – це екологічний податок та податок на доходи фізичних осіб. Крім того, місто отримує від "Метінвесту" додаткові кошти згідно з програмою соціального партнерства. Значну допомогу отримує медицина. Меткомбінат імені Ілліча забезпечує міські лікарні киснем для хворих на COVID-19. Будується дитячий регіональний інфекційний центр.

"Ми виділили грошей на обладнання кисневих постів, на постачання кисню в наші лікарні. Наші люди працюють сьогодні, допомагають там, де це можна", - розповів директор з персоналу та адміністрації металургійного комбінату "Азовсталь" групи "Метінвест" Костянтин Войцеховський.

Гірничий майстер "ДТЕК Шахтоуправління Першотравенське" Сергій Соболь раніше працював гірником у непідконтрольній Макіївці. Для нього порятунком стало нове місце роботи. За його словами, умови роботи не порівняти – там зміни тривали по 14 годин, вихідних було три-чотири на місяць, бракувало респіраторів та ламп, а спецодяг купували самі.

"Буває, зі знайомим телефонуємо один одному. Зараз якось вже смішно, коли він запитує - зарплату платять? Я кажу - 7-го зарплата, 23-го аванс... Пакет, який пропонує компанія ДТЕК – по-моєму, в Україні ще треба пошукати таке підприємство. Сюди приїхали – одягли, взули, на роботу привезли", - розповів гірник.

Популярні відео

Там, де є промисловість, там більше можливостей. Приклад – місто Ладижин на півдні Вінницької області, де працює підприємство ДТЕК Ладижинська ТЕС.

"Тримаюся цієї роботи. Вона мені дає впевненість у завтрашньому дні, в постійній і регулярній виплаті зарплати. З надбавками, з доплатами, з заохочувальними виплатами. Це гарантована відпустка. Це оплата лікарняного", - розповіла начальниця зміни хімічного відділення ДТЕК Ладижинська ТЕС Світлана Палій.

За п’ять років електростанція поповнила міський бюджет Ладижина на 400 млн грн.

"Ми змогли побудувати, зробити такий прекрасний Ладижинський гай, і зараз ми його утримуємо за ті кошти, які нам надходять від Ладижинської ТЕС по екологічному податку. У нас дуже багато утеплено будинків", - повідомила секретарка Ладижинської міської ради Людмила Бучко.

В країні, де щонайменше чверть економіки в тіні, попри численні кризи, війну та пандемію, підприємства й компанії бренду СКМ залишаються оплотом стабільності. 160 тисяч працівників вчасно отримують зарплату, а міста – фінансові відрахування на свої потреби.

Джерело Україна 24 Теги