Страждає білий бізнес — експерт розповів, кому можна відкласти введення касових апаратів

Бізнес підготував пропозицію з РРО для депутатів, що думають виробники

Страждає білий бізнес — експерт розповів, кому можна відкласти введення касових апаратів

Підприємці підготували свої пропозиції до закону про касові апарати. Вони пропонують не відкладати введення реєстраторів розрахункових операцій (РРО) для ризикованих сфер бізнесу — тобто тих, хто працює в тіні. Це електроніка, ліки, автозапчастини, алкоголь, взуття та одяг - їхня частина в тіньовій економіці становить більш ніж половина. Водночас бізнес просить на рік відкласти касові апарати для інших сфер.

Ситуацію прокоментував в ефірі каналу "Україна 24" президент Асоціації виробників Олександр Громико.

"Більшість бізнесменів, які працюють в білу, безумовно, підтримують введення касових апаратів. Жодної країни навколо нас не залишилося, де можна не використовувати касові апарати великим мережам магазинів, особливо коли йдеться про ризикові товари. Ми знаємо, що контрабанда захлеснула Україну саме з цієї причини — немає контролю внутрішніх продажів в країні. Від цього страждає і бюджет, і білий бізнес, і виробники", — сказав він.

Читайте також: Вбивство для бізнесу — підприємці підрахували збитки від карантину вихідного дня

Популярні відео

При цьому Громико вважає, що в цей час склалася неоднозначна ситуація.

"Пандемія вдарила в тому числі по бізнесу, який сильно постраждав, зокрема сфера послуг. Якщо йдеться про якісь заклади громадського харчування, готелі й так далі, які й без того зазнають колосальних збитків, то для них можна і відстрочити. Хоча хочу підкреслити, що для бізнесу це не настільки важливо, тим більше що зараз замість касового апарату може бути програма в планшеті або смартфоні. Так що навіть той бізнес, який постраждав, буде показувати маленький оборот і укладатися в ліміти, які, до речі, зараз збільшилися для підприємців.

У нинішній ситуації можна відстрочити для сфери послуг. Говорити про відстрочку для ризикових товарів не доводиться, тому що білий бізнес втомився сидіти в таких умовах. Нерівні умови для тих, хто нормально виробляє, імпортує, розмитнює по-чесному, продає з фіскальним чеком, по відношенню до тих, хто цього не робить і продає через підставних ФОПів. Я вважаю, що для продажу імпортних товарів не потрібно робити відстрочок", — сказав він.

Раніше політолог Сергій Биков розповів, чим можна допомогти бізнесу при введенні РРО.

Джерело Україна 24 Теги