"Про пасажирів не думають": ексміністр розповів, як покінчити з нелегальними таксі

90% таксистів працюють поза рамками закону, зазначив Володимир Омелян

"Про пасажирів не думають": ексміністр розповів, як покінчити з нелегальними таксі

Ексміністр інфраструктури Володимир Омелян в ефірі телеканалу "Україна 24" закликав ухвалити закон, спрямований на легалізацію ринку таксі в Україні.

"90% таксомоторних перевізників України працюють поза рамками закону, тому що закону в принципі не існує. Він був давно внесений до Ради, але досі не прийнятий. Думаю, що таксомоторний ринок - це джерело харчування низки чиновників, яких задовольняє наявний стан справ. І вони в останню чергу думають про комфорт пасажира або безпеку водія, для них головне - готівка", - сказав Омелян.

За його словами, "якщо парламент зможе переломити себе і навести лад, проголосувавши за новий сучасний закон про таксі, включаючи нові онлайн-додатки "Убер", "Уклон", тоді ми будемо мати цивілізований ринок".

Читайте також: "Вважають, що на дорозі можна все": в Авакова розповіли про головні причини ДТП

Популярні відео

Своєю чергою голова Української таксомоторної асоціації Олександр Антонюк в ефірі телеканалу "Україна 24" висловив думку, що українське законодавство достатньою мірою регулює галузь, а основна проблема в невиконанні контролюючими органами своїх функцій.

"Наше законодавство не таке погане, в його основі те саме, що і в усьому світі. У законі сказано, що, щоб стати таксистом, людина має бути психічно здоровою, не наркоманом, без судимості, і автомобіль має бути технічно справним. Довічна ліцензія коштує 1600 грн, податок 900 грн на місяць, і немає жодних проблем. Але чому 99% ринку в тіні? Тому що наша держава, чиновники, в першу чергу Національна поліція, в другу - "Укртрансбезпека", корумповані й мають інтерес з нелегального ринку. Вони не стежать за виконанням законодавства, і страждають пасажири", - сказав Антонюк.

Читайте також: Безпечне таксі: експерт розповів про правила вибору служби

Популярні відео

Раніше колишній народний депутат Борислав Береза ​​в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав три причини частих аварій з таксі в Україні.

Джерело Україна 24 Теги