Другий локдаун буде набагато складнішим — економіст назвав причину

Григорій Кукуруза розповів, за рахунок чого українці пережили карантин навесні

Другий локдаун буде набагато складнішим — економіст назвав причину

Українцям може не вистачити грошей, щоб пересидіти другий жорсткий карантин в разі його введення. Про це заявив економіст Григорій Кукуруза в ефірі каналу "Україна 24".

"Якщо ми говоримо про другу хвилю локдауну, то перший локдаун, у березні-квітні, вдалося пройти без прямої підтримки з боку держави, і заощаджень навіть малозахищеним громадянам вистачило, щоб пройти локдаун. Звичайно, значна частина цього успіху полягає в тому, що тоді закінчився опалювальний сезон, і якщо зазвичай на оплату комунальних послуг ідуть 15-16 млрд гривень, то їх було менше в теплий період.

Листопад і грудень — складні місяці і в плані оплати комуналки, і через традиційний дефіцит бюджету в останні місяці. Просто сезонний розподіл такий, що в листопаді та грудні він (дефіцит - ред.) високий", — сказав він.

Читайте також: Жорсткий карантин допоможе не відразу: лікар про тонкощі локдауну

Популярні відео

При цьому експерт заявив, що введення другого локдауну малоймовірно.

"Якщо чесно, я не дуже вірю в тотальний локдаун. Але щодня все змінюється. У тих умовах виконання дохідної та видаткової частини я не бачу можливості закрити економіку на локдаун — як тоді формувати дохідну частину бюджету?

Ті сфери, які страждають через карантин, вони не є бюджетоутворюючими. Це найчастіше тіньові сфери, від готелів і ресторанів до сфери послуг. Вони оформлені на ФОПів, це робочі місця, це важливо, але вони не бюджетоутворюючі. У перший локдаун ми втратили 11,2% ВВП. Скільки ми можемо втратити вдруге - це дуже складне питання. Можливостей прямої підтримки бізнесу та населення у держави немає, а необхідність знижувати темпи епідемії є", — сказав він.

Економіст додав, що самий мінімум грошей, з яким можна пересидіти три тижні без роботи — це 4-6 тисяч гривень.

Раніше ексміністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька назвала умову, за якої можна було б не вводити по всій Україні карантин вихідного дня.

Джерело Україна 24 Теги