Україна втрапила в пастку – експерт про економічні проблеми

Наразі опрацьовуються варіанти фінансування дефіциту бюджету до кінця року, заявив Кукуруза

Україна втрапила в пастку – експерт про економічні проблеми

Економіст Григорій Кукуруза в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів про економічні проблеми, з якими стикнулася Україна під кінець бюджетного року.

«Якщо фінансовий транш від МВФ і буде, то він піде на фінансування видатків – це перший момент. Другий момент, отримати транш МВФ до кінця року неможливо чисто через бюрократичні технічні процедури. Навіть якщо завтра почнуть все узгоджувати, його можна буде отримати лише в першому кварталі 2021 року. Уряд має завжди бути оптимістичнішим, ніж ринкова ситуація. Наразі опрацьовується багато варіантів фінансування дефіциту бюджету до кінця року. Останні місяці року – дуже складні для виконання бюджету, тому що в ці місяці традиційно видатки бюджету на 50% вищі, ніж річні», - зазначив економіст.

Читайте також: "Природна інфляція має бути": Шмигаль про наслідки зростання "мінімалки"

Популярні відео

Він наголосив, що традиційно з січня-лютого видатки суттєво зменшуються – і ситуація буде набагато простішою.

«В останні дні ми бачимо непрямі механізми емісії (друку грошей – ред.). Коли ми говоримо про емісію, то ми боїмося високої інфляції і тиску на гривню. Тиску поки немає. Щодо інфляції, то ми бачимо, що йдеться про позначку нижче встановленої. Ми бачимо, що Україна через зовнішні причини втрапила в дефляційну пастку, тобто інфляція нижча, ніж та, яка визначена для оптимального розвитку економіки», - заявив Кукуруза.

Читайте також: Інфляція в Україні: названо продукт, який подорожчає найбільше

Відзначимо, що Мінекономіки повідомило, що на початку 2021 року інфляція в Україні може перевищити цільовий рівень в 5% +/- 1 п.п.

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24" економіст Олег Пендзин висловив думку, що в прийдешньому році українці можуть стати багатшими.

Джерело Україна 24 Теги