"Того, чим нас лякали, не буде": економіст дав точний прогноз курсу долара

До кінця року, за всіма очікуваннями, не буде просідання курсу гривні, заявив експерт

"Того, чим нас лякали, не буде": економіст дав точний прогноз курсу долара

Економіст Максим Праздніков в ефірі телеканалу «Україна 24» роз'яснив, чому на ринку валюти в Україні відбуваються коливання курсу гривні.

«Якщо подивимося в комплексі, то бачимо, що ситуація більш-менш стабільна. Станом на сьогодні у нас досить у хорошому стані платіжний баланс. У нас впав імпорт, тому що є певне очікування потенційно повторного локдауну, і дуже багато компаній зараз перестраховуються, тобто поставили на паузу свої закупівлі. Відповідно, падає попит на валюту. Це, з одного боку, допомагає. З іншого боку, досить хороша ситуація на експортному ринку. Тобто зросли ціни на низку продукції, яку Україна поставляє на світовий ринок. Відповідно, є певне надходження валюти в країну», - зазначив економіст.

Читайте також: Курс валют: економіст розповів, що буде з гривнею у 2021 році

З негативних чинників, на його думку, це певні виплати й те, що на сьогодні в України не виходить залучити сторонні запозичення.

«У результаті ми отримуємо певні коливання за курсом 28,1 - 28,2 грн за долар. У принципі, поки в цьому коридорі гривня коливається плюс-мінус 10-15 копійок. Що стосується прогнозу до кінця року, за всіма очікуваннями, не буде просідання. Про те, чим нас лякали, що гривня впаде нижче 30 за долар - такого не буде. Коливання можливі у 28,1 - 28,5 грн за долар, ось в таких рамках, якщо нічого екстраординарного не станеться», - заявив Праздніков.

Популярні відео

Читайте також: Чи варто міняти долари: Ляшко дав пораду українцям

Нагадаємо, раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" економіст Тарас Козак розповів, що курс долара в Україні в найближчі місяці триматиметься в межах позначки 28 грн за долар, незначні коливання курсу валют, які спостерігаються сьогодні, не є ознакою нестабільності економіки.

Джерело Україна 24 Теги