Карантин ударив по бізнесу: економіст підрахував збитки закладів в Україні

Андрій Длігач розповів, як держава може підтримати підприємців

Карантин ударив по бізнесу: економіст підрахував збитки закладів в Україні

Про те, скільки втратили різні заклади за час карантину вихідного дня, розповів доктор економічних наук Андрій Длігач в ефірі каналу "Україна 24".

"Щодо кінотеатрів, то це близько 70% збитків за тиждень, тому що у вихідні саме такі у них прибутки. Стосовно ресторанів, ми порахували, що в середньому близько 30% по мережах втрати у вихідні. Доставка з ресторанів становить лише 10-15% від традиційного обороту. В туризмі зараз ми бачимо по різних готелях, що завантаження падає від 20 до 60%. Якщо порахувати один вікенд, то для всієї країни це буде кілька сотень мільйонів падіння в оборотах. В культурних закладах включно з кінотеатрами один вікенд — це втрати у 200 300 млн гривень", — розповів він.

Читайте також: Правове свавілля — адвокат про штрафи за недотримання карантину

Популярні відео

Експерт розповів, як можна допомогти власникам таких закладів утриматися на плаву.

"Ми з групою економістів підготували пропозиції, які передані уряду та аналізуються. Є кілька пропозицій. По-перше, це компенсація постійних витрат підприємств — зарплати та орендна плата, це ключове. Друге - це кредитні канікули, які будуть враховувати дні вимушеного простою. Третє — це податкові канікули також на ці дні. Далі — враховувати дні простою як форс-мажори при неможливості виконувати договірні умови. І останнє — це компенсація тестування співробітників", — розповів він.

Раніше голова виконавчого комітету Національної ради реформ України Михайло Саакашвілі жорстко висловився про введення карантину вихідного дня.

Джерело Україна 24 Теги