Десятки тисяч людей втратять роботу — глава "Укрметалургпрому" про важливе рішення влади

Олександр Каленков розповів про наслідки підвищення тарифів на електроенергію для бізнесу та промисловості

Десятки тисяч людей втратять роботу — глава "Укрметалургпрому" про важливе рішення влади

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) підвищила тариф на електроенергію для бізнесу і промисловості. Чим це рішення може обернутися, розповів президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков в ефірі каналу "Україна 24".

"З того, що ми чуємо, це рішення пов'язане з компенсацією витрат тарифу на "зелену" енергетику. Це можна зрозуміти, держава брала на себе зобов'язання. Що незрозуміло — чому весь ринок, вся промисловість повинна покривати ці зобов'язання держави. Якщо держава брала на себе зобов'язання, держава може і повинна покрити ці зобов'язання коштом держбюджету. До того ж, влітку 2020 року держава ухвалила рішення, що борги перед "зеленими" енергетиками покриватимуться за рахунок випуску ОВДП", — сказав він.

Читайте також: "Безкоштовного не буває": зелені інвестори скаржаться на тарифи на електроенергію

Популярні відео

За словами Каленкова, підвищення тарифів призведе до втрати багатьох робочих місць.

"З огляду на кризу і те, що ми боремося за кожну гривню собівартості, рішення, яке зараз ухвалює НКРЕКП — це додаткові мільярди гривень, які ми повинні будемо заплатити. Наша продукція стане неконкурентоспроможною і під питанням опиняться десятки тисяч робочих місць. І не тільки у нас, але й в "Укрзалізниці", яка возить наші вантажі, це і порти, де працюють понад 100 тисяч осіб.

Рішення, яке зараз приймає НКРЕКП, — неправильне, економічно необґрунтоване і призведе до того, що ми втрачатимемо робочі місця вже наступного року", — заявив він.

Раніше народна депутатка Вікторія Гриб в ефірі телеканалу "Україна 24" заявила, що проблеми у сфері енергетики в Україні пов'язані з імпортом електроенергії з Білорусі та Росії.

Джерело Україна 24 Теги