"Безкоштовного не буває": зелені інвестори скаржаться на тарифи на електроенергію

Бізнесмен Ігор Тинний розповів про тиск на відновлювану енергетику та несправедливі тарифи

"Безкоштовного не буває": зелені інвестори скаржаться на тарифи на електроенергію

В України збільшуються борги перед інвесторами в зелену енергетику через невиплати грошей за тарифами. Інвестори готують позови до судів через великі збитки. Ситуацію прокоментував в ефірі каналу "Україна 24" Ігор Тинний, співзасновник Української асоціації відновлювальної енергетики.

"Ми завжди пишалися тим, що за 11 років існування сфери відновлюваної енергетики ми не брали ні копійки з державного бюджету. Навпаки, платили мільярдні податки. Минулого року, пікового щодо виробництва, ми заплатили податків близько 19 млрд гривень. Нам здавалося, що це і є правильний шлях, коли замість збиткових атомних, вугільних станцій, де повна корупція з паливом, приходили нові чисті технології та платилися великі податки.

Все змінилося з приходом нової влади. Нашу галузь почали душити, і тепер все перевернулося. Ми дійсно почали масово подавати позови до українських судів, а деякі — й до міжнародних", — сказав він.

Читайте також: Репутація України під ударом: експерт про конфлікт з зеленими інвесторами

Популярні відео

Тинний пояснив роль НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) в цьому конфлікті.

"НКРЕКП — це регулятор, який в ідеалі повинен бути незалежним. У нашій країні це сприймається як насмішка, він є абсолютно залежним і політично мотивованим. Регулятор повинен встановлювати економічно обґрунтовані тарифи, НКРЕКП же встановлює їх за ознаками політичної необхідності або за корупційними факторами. Зараз вони встановили тариф для споживання електроенергії населенню за ціною меншою, ніж вартість її передачі, тобто ми споживаємо її по негативній ціні.

Але безкоштовного нічого не буває, тобто якщо нам менше ставлять за кВт\год, це означає, що без дозволу забирають з наших податків, і ми будемо купувати дорожче інші товари та послуги. Якщо десь виходить дешевше, значить, десь буде дорожче", — заявив він.

Раніше директорка Європейсько-українського енергетичного агентства Олександра Гуменюк назвала три негативних наслідки судів з зеленими енергетиками для України.

Джерело Україна 24 Теги