Не треба сподіватися на державу — економіст дав пораду українцям

Експерт розповів про важливі правила фінансового життя

Не треба сподіватися на державу — економіст дав пораду українцям

В українців немає звички заощаджувати гроші, розповів професор економіки Роман Шеремета в ефірі каналу "Україна 24"

"В українців така ментальність, що ми дуже багато сподіваємося на державу, що за нас щось зробить держава. Ми сподіваємося на державні пенсії. Хоча як економіст можу вам сказати, що це дуже неправильні сподівання, тому що, зважаючи на демографічну ситуацію у світі, населення стає старішим, люди мають менше дітей, тому на державну пенсію не можна сподіватися. Це перше.

Друге. Потрібно мати бюджет, скільки витрачається на ті чи інші речі в житті. Думаю, в більшості українців приблизно ідея є, але їм буде важко дати конкретну відповідь. Третє - питання заощаджень та інвестицій, люди не заощаджують і недостатньо інвестують. Останнє, чомусь так склалося, що ми є та нація, яка любить товари статусу, тобто гроші на цяцьки в нас є, а грошей на заощадження та інвестиції немає", — сказав він. 

Читайте також: Податок на заробітчан – у Раді пояснили, що з ним не так

Популярні відео

Експерт дав поради, як правильно розраховувати свій бюджет.

"Потрібно навчитися правильно жити у фінансовому сенсі. Потрібно мати план перш за все, тобто - чого ви хочете у своєму житті досягнути, в якому домі ви б хотіли жити, в якому віці ви б хотіли піти на пенсію, чи хотіли б ви лишити щось для своїх дітей. А потім треба створити бюджет, який допоможе вам скласти ваші витрати та доходи по конкретних категоріях. Потрібно заощаджувати та інвестувати якомога раніше. Я почав з 25 років, і це вже трохи запізно. Заощаджувати треба, як тільки ви почали заробляти", — сказав він.

Раніше заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, від чого залежатиме кількість отримувачів субсидій на сплату комунальних послуг у 2021 році та розмір допомоги.

Джерело Україна 24 Теги