Податок на заробітчан – у Раді пояснили, що з ним не так

Нардеп запропонував альтернативу ідеї податкової служби

Податок на заробітчан – у Раді пояснили, що з ним не так

Ексголова СБУ, нардеп від фракції "Батьківщина" Валентин Наливайченко в ефірі телеканалу "Україна 24" розкритикував ідею Державної податкової служби оподаткувати грошові перекази заробітчан в Україну.

"Перше і найголовніше – цю маячню треба скасувати. Ніякого обкладання податками – ті гроші, які переказують чоловік або дружина своїм дітям, чоловіку або дружині. Це ж рух коштів всередині родини. Хоче податківець – хай обкладає податками свою дружину і своїх дітей. Якщо він нам таку маячню пропонує – ми з радістю йому повертаємо. Так не буде", - заявив нардеп.

Читайте також: Заробітчани як і раніше потрібні - експерт розповів, скільки отримують у Польщі

За його словами, державницький підхід до цього питання може бути лише один.

"Українській дипломатії треба добиватися двосторонніх угод з країнами, де працюють українці, а це зараз майже вся Європа, про соціальний захист, про пенсійне забезпечення громадян України, які там працюють. Єдиний позитив є з Португалією, така угода вже є. Беріть цей позитив і укладайте такі угоди. Оце буде правильний крок назустріч українцям. І це спростить систему надходження зокрема переказів і в українські родини, і в українську економіку", - пояснив Наливайченко.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше голова Державної податкової служби Олексій Любченко назвав грошові перекази заробітчан в Україну джерелом додаткових податкових надходжень. За його оцінками, від заробітчан в Україну щороку надходить 12 млрд доларів, але декларується сума, у 30 разів менша.

Читайте також: У Польщі зріс попит на заробітчан з України - озвучені цифри

Раніше експертка міжнародного кадрового порталу Юлія Дрожжина в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла про ситуацію на ринку праці за кордоном. Вона озвучила професії, що мають найбільший попит, і розмір зарплат, на які можуть розраховувати заробітчани.

Крім того, керуючий партнер юридичної фірми Михайло Ілляшев в ефірі телеканалу "Україна 24" дав низку порад українським заробітчанам, як уберегтися від протизаконних дій роботодавців за кордоном і захистити свої права.